10 powodów, dla których warto prasować parą

lun160215
Od dłuższego czasu rośnie moda na prasowanie parowe. Producenci żelazek coraz częściej w swojej ofercie mają generatory pary oraz urządzenia prasujące za pomocą pary wodnej. O co tyle szumu i czy naprawdę warto zmienić żelazko na parowe?

Nieustannie rosnąca moda na żelazka parowe i różnego rodzaju prasowalnice generuje duże zainteresowanie tego typu technologią wśród klientów. W krajach zachodnich rewolucja prasowania parowego dokonała się już dawno, obecnie ten trend przychodzi również do Polski. Nie wszyscy zdążyli się jednak przekonać, na czym polega różnica w prasowaniu parą w porównaniu do tradycyjnych żelazek. Jako, że prasownie parowe to nowsza technologia, która sukcesywnie zastępuje tradycyjną metodę musi nieść za sobą korzyści i ułatwienia. Jakie? To opisujemy w 10 powodach, dla których warto prasować parą:

1. Oszczędność czasu
Dobre systemy do prasowania i generatory pary pozwalają prasować znacznie szybciej i wydajniej. Para wodna pod odpowiednim ciśnieniem przenika prasowany materiał i natychmiast go wygładza. Dzięki temu możemy prasować wiele warstw na raz. Ręczniki czy pościel można prasować od razu złożone pod wymiar półki, w której je przechowujemy. Prasowanie parowe skraca czas prasowania nawet o połowę.

2. Łatwość prasowania
Prasowanie parowe jest bardzo łatwe, nie wymaga od nas wiedzy odnośnie tkanin oraz temperatur ich prasowania. Dzięki teflonowej nakładce na stopę żelazka wszystkie tkaniny można prasować jedną temperaturą uzyskując zawsze doskonały efekt. Najlepsze systemy do prasowania posiadają aktywną deskę do prasowania, która dzięki wbudowanym wentylatorom sama odpowiednio układa i przytrzymuje tkaninę na stole. Ponadto żelazka wyposażone w automatyczną kontrolę pary same generują odpowiedni strumień pary zawsze wtedy, gdy skierujemy je w stronę zagnieceń.

3. Szybkie i trwałe efekty
Prasowanie parowe nie odbywa się na skutek wysokiej temperatury. Rozdrobniony strumień delikatnej suchej pary przenika tkaninę na poziomie poszczególnych włókien, dzięki czemu tkanina wygładza się szybko, a zagniecenia nie wracają po czasie przechowywania w szafie.

4. Prasowanie z troską o tkaniny
Parą można prasować wszystkie rodzaje tkanin - również te najdelikatniejsze. Dzięki specjalnej nakładce teflonowej stopa żelazka nie nagrzewa się w niebezpieczny dla materiałów sposób. Podczas prasowania tradycyjnego traktowane gorącym żelazkiem tkaniny szybko tracą swój blask, często przebarwiają się i wybłyszczają, co widać szczególnie na ciemnych tkaninach.

5. Szybkie odświeżenie
Para wodna ma doskonałe właściwości odświeżania materiałów. Często zdarza się, iż potrzebujemy szybko założyć jakieś ubranie, które po wyjęciu z szafy nie wygląda atrakcyjnie. Dzięki generatorom pary odświeżysz je w parę chwil nadając im świetnego wyglądu jednocześnie pozbywając się wszelkich zapachów.

6. Dezynfekcja
Wyprasowane parą tkaniny stają się zdezynfekowane z drobnoustrojów oraz pozostałości ze środków czyszczących. Ma to ogromne znacznie w przypadku osób cierpiących na różne alergie oraz dolegliwości skóry. Dezynfekować należy również ubranka dziecięce, pluszaki, pościel i bieliznę.

7. Prasowanie zdobionych materiałów
Prasowanie parowe znacznie ułatwia wygładzanie kreacji o skomplikowanych krojach oraz zdobieniach takich jak aplikacje gumowane, cekiny i kamienie. Dzięki teflonowej nakładce nic nie przylgnie do żelazka, a strumień pary doskonale wygładzi zaszewki i materiał pod zdobieniami. Prasować można nawet z niewielkiej odległości nie dotykając tkaniny, co doskonale sprawdzi się w przypadku materiałów z długim włosem jak np. angora.

8. Prasowanie w pionie
To jedna z najbardziej efektownych i przydatnych funkcji. Dzięki takiej możliwości łatwo wyprasujesz wiszące zasłony i kotary oraz cały szereg garderoby codziennej.

9. Prasowanie i odświeżanie odzieży wierzchniej
Cięższa odzież wierzchnia, którą niegdyś zmuszeni byliśmy oddawać do prali, może teraz być z powodzeniem pielęgnowana w domu. Prasownie i odświeżanie parą płaszczy, jesionek, marynarek i żakietów jest łatwe i szybkie. Zimowe kurtki dzięki odświeżeniu puchu będą równomiernie wypełnione i ciepłe jak nowe.

10. Garnitury marynarki garsonki i żakiety
Mało, kto podejmuje się prasowania w domu odzieży wizytowej takiej jak garnitury, marynarki spodnie w kant czy garsonki. Dzięki technologii prasowania parą jest to możliwe i łatwe. Duża skuteczność pary wodnej usunie zagniecenia z niespotykaną dokładnością, a teflonowa nakładka zapobiegnie uszkodzeniu podszewek, krawatów, białych koszul i czarnych błyszczących tkanin. Aktywna deska do prasowania dodatkowo ułatwi układanie tkanin i pozwoli uzyskać profesjonalne efekty.