A miało być tak pięknie… czyli powroty z wakacji.

Inaczej to sobie wyobrażałaś, prawda? Po powrocie z urlopu, twoja twarz miała wyglądać lepiej niż kiedykolwiek - muśnięta słońcem, wypoczęta, gładka i gotowa na wszelkie wyzwania. Twój wygląd miał świadczyć o tym, że zregenerowałaś siły, odpoczęłaś od zarwanych nocy i wczesnych pobudek podlewanych kofeiną. Stało się inaczej i z końcem wakacji pojawił się uciążliwy wysyp niedoskonałości, nasilenie trądziku lub zauważalne pogorszenie stanu cery? Prawdopodobnie padłaś ofiarą kilku mitów, które zbierają obfite plony każdego lata!

Jeśli jesteś posiadaczką tłustej, mieszanej lub trądzikowej cery prawdopodobnie znasz problem przykrych niespodzianek na twarzy, pojawiających się z końcem okresu wakacyjnego. Nawet jeśli wyruszyłaś na wakacje z doprowadzoną do doskonałości cerą, możesz wrócić z wypryskami, często w towarzystwie rozszerzonych porów i nadmiernie świecącą się cerą. Wszystkie te objawy to nie przypadek, a trzymając się kilku zasad zapobiegniesz powtarzaniu się historii co roku! Pierwszy błąd, jaki mogłaś popełnić, to wiara w mit, że słońce leczy wszelkie niedoskonałości. Do tego prawdopodobnie odłożyłaś krem z filtrem na bok, obawiając się zatkania porów. I owszem, słońce przyniosło natychmiastową poprawę - nabrałaś ładnego kolorytu, a część zmian uległa wysuszeniu. Jednak kiedy ty cieszyłaś się z szybkich efektów i zachęcona nimi kontynuowałaś wystawianie buzi ku słońcu – w głębszych warstwach skóry rozpoczęły się procesy, które mogły zwiastować wyłącznie nieprzyjemne objawy.  Procesy te, to naturalna obrona skóry przed ekspozycją na słońce - pogrubia się warstwa rogowa naskórka, a gruczoły łojowe pracują ze zdwojoną siłą, aby poradzić sobie z przesuszeniem. Pogrubiona warstwa rogowa naskórka jednak zamyka ich ujścia. I tak dochodzi do stanów zapalnych i wyprysków, rozszerzonych porów, nadmiernego wydzielania sebum i nierównej tekstury skóry. W dodatku, jako że prawdopodobnie zrezygnowałaś z filtrów, w głębi skóry czekają na swoją kolej przebarwienia słoneczne. Rumień pojawi się natomiast bez zbędnej zwłoki.  

I co teraz? Prawdopodobnie zechcesz sięgnąć po alkoholowy lub salicylowy kosmetyk, albo oczyścić skórę peelingiem.  Prawdopodobnie zaczerwieniona skóra i podrażnienia odwiodą cię od tego (nawiasem mówiąc najgorszego z możliwych) pomysłu. Grozi ci błędne koło -  agresywne preparaty tylko zaognią problemy. Dbaj zatem o delikatne oczyszczanie cery – to prawdopodobnie najlepszy czas, aby przetestować mycie twarzy naturalnymi olejami – mnóstwo informacji na ten temat znajdziesz w blogosferze. Odpowiednio dobrany, naturalny olej dostosowany do oczyszczania twarzy złagodzi podrażnienia, przywróci równowagę oraz pomoże wyciszyć wypryski. Z ratunkiem przyjdzie Ci krem z ekstraktem z brzozy. Stosowany nawet na najbardziej podrażnioną, zaognioną cerę nie wywoła pieczenia czy też uczucia ściągnięcia. Hipoalergiczny oraz w pełni naturalny skład z każdą aplikacją uspokaja cerę, jednocześnie wykazując skuteczne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Lekka konsystencja zapewni upragnioną ulgę i komfort, a ty będziesz się cieszyć zmatowioną, doskonale nawilżoną cerą.

Poznaj jego właściwości!
Antybakteryjny krem matujący z ekstraktem z brzozy BLEUET NATUREL, sprawdzi się w przypadku problematycznej cery tłustej i mieszanej. Skutecznie redukuje wydzielanie sebum, które w nadmiarze przyczynia się do powstawania zaskórników. Lekka formuła kremu wykazuje działanie antyseptyczne i oczyszczające, dzięki licznym flawonoidom występującym w ekstrakcie roślinnym. Brzoza znana jest od wieków jako naturalny preparat hamujący rozwój bakterii trądzikowych, działający przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie, a najskuteczniejsze działanie wykazuje w leczeniu chorób dermatologicznych. Z pączków liści brzozy pozyskuje się substancje, które mają właściwości lecznicze, a także koją i zmniejszają zmiany skórne. Hypoalergiczny krem z ekstraktem z brzozy reguluje gospodarkę lipidową i wodną skóry, która w przypadku cer tłustych często jest zaburzona. W połączeniu z witaminą B3 przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych, zmniejszając zaczerwienie i podrażnienie, często występujące w przypadku skóry tłustej i mieszanej.