Awangardowe kontrasty w sukienkach WEAVE

Współczesna unifikacja mody zatraca jej artystyczny charakter. Kolekcja „Le Jardin mystique”, kolektywu WEAVE, wraca do korzeni kunsztu krawieckiego, w którym kobieta jest muzą, a moda tworzywem, w którym rzeźbi projektant.

Okres „fin de siecle” to czas kontrastów; z jednej strony rozluźnienia i nadziei, z drugiej, przesytu i katastrofizmu. I takie są też sukienki „Le Jardin mystique”- prostota pudełkowego kroju, zderza się z falbaniastymi wykończeniami, a ekstrawagancki golf konfrontuje  z głębokim dekoltem w literę V.
Poprzez odświeżającą zabawę modą, tradycyjne kroje przestają być reliktem, a stają się obiektem pożądania. Operujące różnymi środkami wyrazu projekty, pobudzają zmysły swoim kolorem, fakturą i konstrukcją. Wykorzystanie sensualnych welurów i budzących pożądanie koronek sprawiają, że sukienki WEAVE nabierają niepowtarzalnego, awangardowego charakteru.

Brawurowe zastosowanie półprzezroczystej tkaniny, w modelu maxi buduje eteryczną aurę. A wyrafinowana reinterpretacja kroju tuby sprawia, że nie jest on banalny, ale wręcz porażająco efektowny. Z wysublimowanej fuzji sztuki i rzemiosła powstały surrealistyczne projekty sukienek, które pociągają kunsztownym wykonaniem oraz niejednoznacznością wyrazu.