Błędy popełniane przez kobiety podczas farbowania włosów

whi151202
Farbowanie włosów należy do tego typu czynności kosmetycznych, których nieprawidłowe wykonanie może być opłakane w skutkach. Jeśli nie mamy w tej kwestii doświadczenia, to zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na wizytę u fryzjera. Jeśli jednak posiadamy chociaż niewielką praktykę, to nie ma żadnych przeciwwskazań do farbowania włosów w domu - szczególnie jeśli zastosujemy się do podstawowych wytycznych. Wtedy domowa koloryzacja włosów z pewnością zakończy się powodzeniem.

1. Nieprawidłowe rozmieszanie farby

Nakładanie na głowę dobrze rozrobionej farby nie powinno sprawiać żadnych trudności, a jej prawidłowa konsystencja powinna być aksamitna i kremowa. Na szczególną uwagę zasługują farby, które do prawidłowego rozmieszania potrzebują utleniacza. Wtedy w celu uzyskania pożądanego efektu należy bezwzględnie przestrzegać proporcji obu składników. Jeśli w farbie występują grudki, rozbij je podczas mieszania.

2. Zbyt częste farbowanie włosów
Fryzjerzy zgodnie podkreślają, że mankamentem domowych koloryzacji jest zbyt częste powtarzanie tego zabiegu. Drobny odrost nie wymaga natychmiastowego sięgnięcia po farbę, a niekiedy może wytworzyć jeszcze lepszy efekt po koloryzacji. Między poszczególnymi farbowaniami spokojnie można odczekać miesiąc lub nawet dwa - szczególnie jeśli farba nie różniła się drastycznie kolorem od naturalnie posiadanej przez nas barwy włosów.

3. Nieprawidłowy dobór koloru farby
Musisz pamiętać, że wybrany przez Ciebie kolor farby zawsze będzie inny na włosach, niż ten prezentowany na opakowaniu. Zazwyczaj należy się liczyć z tym, że finalnie otrzymany kolor będzie na włosach o ton lub dwa ciemniejszy.

4. Drastyczne zmiany kolorów

Za każdym razem, kiedy planujemy zmienić swój kolor włosów, powinnyśmy wziąć pod uwagę, jaki kolor znajduje się na nich obecnie. Bardzo trudno będzie wykonać skuteczne i efektywne farbowanie, zmieniając włosy z czarnych na platynowy blond lub na odwrót. Jeśli chcesz bardzo rozjaśnić włosy, powinnaś najpierw wykonać dekoloryzację lub rozjaśnianie. Natomiast przy przyciemnianiu włosów możliwe jest, że będzie potrzebna koloryzacja składająca się z kilku farbowań, a nie tylko jednorazowego zabiegu.

5. Brak odpowiedniej pielęgnacji farbowanych włosów

O farbowane włosy należy zadbać zarówno przed wykonaniem zabiegu, jak i po wykonanej koloryzacji. Przygotowania do nałożenia farby najlepiej zacząć na około 2 tygodnie przed farbowaniem. Należy wtedy szczególnie zadbać o nawilżenie włosów, dzięki czemu będą one w stanie dłużej zachować pigmenty pochodzące z farby. Farbowanie włosów farbami L’Oréal Paris pozwoli Ci nie tylko wykonać skuteczną koloryzację, ale także odpowiednio pielęgnować włosy w jej trakcie ze względu na wykluczenie zawartości amoniaku w farbie.

6. Zbyt krótkie lub długie przetrzymywanie farby

Zbyt krótkie utrzymanie farby na włosach może spowodować, że pigmenty nie wchłoną się dostatecznie głęboko we włosy i nie zdążą ich trwale zafarbować. Z kolei zbyt długie trzymanie farby skutkuje zazwyczaj zniszczeniem pasm, które po farbowaniu są matowe i bardzo się puszą. Informacji na temat długości trzymania farby podczas koloryzacji należy szukać na dołączonej do opakowania ulotce.

7. Nie czytanie ulotki

Przed nałożeniem farby warto wykonać próbę uczuleniową, gdyż agresywna reakcja organizmu na jej składniki może przynieść naprawdę opłakane skutki. Dlatego przed koloryzacją należy nanieść niewielką ilość preparatu na delikatną skórę nadgarstka lub za uchem i odczekać co najmniej 24 godziny. Jeśli w tym czasie nie wystąpi reakcja uczuleniowa, to z powodzeniem można zastosować farbę na włosy. Oprócz tego należy zapoznać się z dołączoną ulotką, gdyż mogą znajdować się na niej ważne informacje ułatwiające farbowanie.