Bransoletki handmade - stylowe i oryginalne wzory

Wyróżniony Bransoletki handmade - stylowe i oryginalne wzory

Samodzielne wykonywanie biżuterii to świetna zabawa i okazja do twórczego spędzenia wolnego czasu. Efekt pracy może być zaskakujący, dlatego że właśnie od naszej decyzji zależy wygląd projektowanej ozdoby. Jeśli stwierdzisz, że nie posiadasz wystarczających umiejętności lub po prostu wolisz zaufać doświadczonym artystom, sprawdź ofertę wyspecjalizowanych sklepów internetowych. Jeżeli dopiero poznajesz rynek handmade, przeczytaj o kilku oryginalnych wzorach bransoletek. Dowiesz się, z czego produkuje się akcesoria i w jaki sposób powstają.

 

Bransoletki szydełkowe

To ozdoby o lekkiej, nieusztywnianej i prostej formie. Bransoletki misternie wyplata się na szydełku z trwałych nici oraz setek drobnych koralików toho. Nawlekanie koralików to proces czasochłonny i wymagający precyzji, zwłaszcza przy sznurach ze skomplikowaną sekwencją. Wzory projektuje się w specjalnych programach komputerowych. Pozwalają one narysować własne wzory i zaplanować wygląd biżuterii. Dobierając wybrane kolory z szerokiej gamy kolorystycznej, można stworzyć własną kompozycję złożoną z wielu pojedynczych wężyków. Bransoletki szydełkowe wyglądają bardzo efektownie, szczególnie gdy nosi się ich kilka. Żywe barwy akcesoriów dodadzą energii każdej stylizacji.

Bransoletki tkane na krośnie

Płaskie bransoletki zrobione na krośnie stały się ostatnio bardzo popularne. Szczególnie te indiańskimi motywami. Szerokie lub wąskie, delikatne lub wyraziste, etniczne lub eleganckie - wszystkie wyglądają zachwycająco. Podobnie jak w przypadku ozdób szydełkowych, do ich wykonania używa się maleńkich koralików toho lub innych paciorków, lecz nawleka się je zupełnie inną techniką. Przed wyplataniem bransoletki wybiera się wzór. Następnie montuje się nitki na krośnie. Za pomocą igły nawleka i przymocowuje się koraliki do osnowy.

Bransoletki wykonane techniką sutasz

Sutasz to metoda przeplatania kamieni, koralików, wstążek i sznurków wywodząca się ze Wschodu. Początkowo służyła do ozdabiania ubrań. Bransoletki sutasz są niezwykle finezyjne i efektowne. Pokochają je wielbicielki kultury Azji. Wiele modeli doskonale uzupełni klasyczny strój wieczorowy. W dodatku świetnie sprawdzi się też w przypadku codziennego ubioru. Dlatego warto wzbogacić swoją garderobę o wyjątkowe, orientalne ozdoby.

Bransoletki sznurkowe

Lekkie, etniczne i stylowe. Idealnie nadają się do letnich stylizacji. Często wykonuje się je z rzemyków, drewnianych koralików i bawełny. Sznurkowe ozdoby mają dowolny kolor i zróżnicowany wygląd. Nowoczesne, etniczne i eleganckie – ich styl zależy od naszej decyzji. W dodatku bransoletki dostępne są w uniwersalnym rozmiarze, dlatego że ich wykończenia pozwalają na swobodne regulowanie obwodu.

Biżuteria stworzona przez rękodzielników wspaniale podkreśli nasz styl i doda mu oryginalności. Warto zobaczyć wyjątkowe bransoletki handmade w Decobazaar – naszym specjalistycznym serwisie. Znajdziesz tam ręcznie robione ozdoby, wykonane z użyciem rozmaitych materiałów.