Jak powinna wyglądać stylizacja włosów, która zapewnia ochronę przed wilgocią?

Wiadome jest, że wilgotność powietrza ma duży wpływ na włosy. Ile razy pogoda sprawiła nam psikusa i potargała naszą wymodelowaną fryzurę? Właśnie, chyba każda z nas ma za sobą takie doświadczenia. Problem ten najczęściej występuje jednak u osób, które mają kręcone lub cienkie i bardzo delikatne włosy. Marka L'Oréal Professionnel wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i stworzyła produkty, które doskonale stylizują włosy oraz zapewniają im ochronę przed wilgocią.

 • 0

Pielęgnacja włosów uwrażliwionych z Pro Fiber od L'Oréal Professionnel

Włosy uwrażliwione są bardzo problematyczne ze względu na dużą podatność na zniszczenia. Należy w szczególny sposób o nie dbać i zapewnić im profesjonalną pielęgnację. L'Oréal Professionnel opracowało gamę produktów Pro Fiber - kurację regenerującą, którą rozpoczyna się w salonie fryzjerskim i następnie długotrwale kontynuuje w domu.

Włosy uwrażliwione - przyczyny:

 • predyspozycje genetyczne,
 • farbowanie i rozjaśnianie włosów,
 • nieodpowiednia pielęgnacja włosów,
 • obciążająca stylizacja,
 • częste używanie prostownicy, lokówki,
 • suszenie włosów gorącym powietrzem przy pomocy suszarki,
 • mycie włosów w zbyt ciepłej wodzie,
 • pocieranie włosów ręcznikiem po umyciu,
 • obciążające zabiegi fryzjerskie,
 • działanie słońca i innych czynników zewnętrznych.

Włosy uwrażliwione szybko stają się przesuszone, matowe, a także tracą swoją elastyczność. Są najczęściej wysokoporowate, czyli mają pootwierane łuski włosa, co niestety sprzyja ich szybkiemu niszczeniu się.

3 poziomy uwrażliwienia włosów według L'Oréal Professionnel:

 • uwrażliwienie łuski włosa,
 • uwrażliwienie łuski i włókna włosa,
 • głębokie uwrażliwienie łuski i włókna włosa.

Dzięki precyzyjnemu rozróżnieniu 3 poziomów uwrażliwienia włosów, marka L'Oréal Professionnel stworzyła gamę produktów Pro Fiber, które są odpowiednio dopasowane do każdego z nich i różnych potrzeb zniszczonych włosów.

Pro Fiber - rozpocznij od profesjonalnej pielęgnacji w salonie

Pielęgnację włosów uwrażliwionych z gamą produktów L'Oréal Professionnel Pro Fiber rozpoczyna się w salonie fryzjerskim. Jest to usługa spersonalizowana, opierająca się na unikalnej diagnozie stopnia uwrażliwienia włosów. Dzięki temu fryzjer może następnie dobrać odpowiednie produkty, dopasowane do konkretnych potrzeb Twoich kosmyków. W kolejnym etapie wykonuje profesjonalny zabieg pielęgnacyjny, mający na celu intensywną regenerację włosów.

 • Seria WYGŁADZENIE - aby wygładzić powierzchnię włosów
 • ODBUDOWA - w celu odbudowania struktury włosów,
 • REKONSTRUKCJA - rekonstrukcja bardzo uszkodzonej struktury włosa. W tym przypadku fryzjer wykorzystuje koncentrat “Rekonstrukcja włosa” do włosów bardzo zniszczonych. W efekcie jego działania stają się miękkie, mocniejsze, a także gładkie i błyszczące.

Następnie specjalista udziela spersonalizowanej porady, dotyczącej kontynuacji pielęgnacji włosów w domu. Najczęściej zaleca się stosowanie kremu Booster. Jego formuła pielęgnacyjna skutecznie przedłuża efekt uzyskany podczas zabiegu w salonie. Produkt stosuje się po każdym 4. umyciu włosów szamponem Pro Fiber. Wówczas nie nakładamy już odżywki i maski Pro Fiber. Krem aplikuje się równomiernie na całej długości włosów i pozostawia na 5 minut. Następnie przy pomocy niewielkiej ilości wody Booster należy spienić i obficie spłukać. Do wykończenia fryzury zaleca się użycie odpowiedniego serum do włosów z gamy Pro Fiber.


Gama Pro Fiber powstała w oparciu o innowacyjny składnik Aptyl 100 - to najbardziej zaawansowana technologia pielęgnacji włosów. Ten wyjątkowy kompleks molekularny łączy w sobie Aminosylan i polimer kationowy. Liczne testy Działu Badań L'Oréal potwierdziły jego skuteczność jako nowej generacji długotrwałej pielęgnacji. Składniki aktywne na długo wnikają we włókno włosa i dogłębnie je regenerują (cząsteczki Pro Fiber nie wypłukują się nawet po myciu włosów). To najlepsza formuła stworzona dla potrzeb każdego poziomu włosów uwrażliwionych.

 • 0

Miś dla zdrowych włosów

Stres, zła dieta, zmiany hormonalne, nieodpowiednia pielęgnacja – to tylko niektóre z przyczyn złej kondycji włosów. Jak się przed nią bronić? Skutecznym rozwiązaniem może być uzupełnianie ważnych dla włosów substancji poprzez suplementację. I nie trzeba już w tym celu łykać tabletek ani kapsułek! Teraz osoby, które chciałyby zadbać o swoje włosy mogą wybrać Misie na zdrowe włosy – suplement diety w postaci żelków.

 • 0

FARMAGAN – produkty, które przekraczają granice

Farmakologiczna jakość i delikatność działania - marka FARMAGAN wykorzystuje labolatoryjną wiedzę, wspierając starania wszystkich, dla których zdrowe i piękne włosy są najważniejsze. Sprowadziłem do kraju produkty testowane dermatologicznie i klinicznie, bezpieczne zarówno dla klientów, jak i fryzjerów – podkreśla Maciej Maniewski. Bioactive Hair Treatment i Bioactive Hair Care zrewolucjonizują polskie fryzjerstwo.  Rok 2017 upłynie pod hasłem „Przekraczania granic”.

 • 0

Julia Dybowska poleca markę Rubin Extensions

Rubin Extensions to marka tworząca wysokiej jakości produkty z naturalnych włosów. Istniejąca na rynku od 2011 firma szwajcarska, zachwyca ciekawymi rozwiązaniami i współpracuje ze stylistami oraz osobami, które chcą zagęścić lub przedłużyć włosy. Wszystkie walory naturalnych włosów od Rubin Extensions doceniła Julia Dybowska, piękna i zmysłowa polska Barbie, jak piszą o niej internauci. Firma zaprosiła Julię do współpracy, której efekty można podziwiać na zdjęciach.

 • 0

Siła oleju z pestek granatu. Dove Pure Care Dry Oil do włosów dojrzałych

Włosy starzeją się tak samo, jak nasza skóra, dlatego z wiekiem ich pielęgnacja powinna się nieco zmieniać. Włosy dojrzałe wymagają lekkiego, ale mocno odżywczego wsparcia. Taką pielęgnację może zapewnić Dove Pure Care Dry Oil – odżywczy olejek do włosów dojrzałych z olejem z pestek granatu.

 • 0