Gdy łupież pojawia się zimą…

Zimą w szczególności powinniśmy zadbać o nasze włosy. To dla nich niełatwy czas. Nieodpowiednia pielęgnacja, a także zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Elektryzowanie się, przetłuszczanie, łupież. Czy możemy temu zaradzić? Oczywiście! Wystarczy odpowiednia pielęgnacja!

  • 0

Baby hair - czyli jak dbać o swoje włosy, aby mieć ich jeszcze więcej?

Włosy to dla kobiety niezwykle ważny element urody. Każda z pań marzy, aby były piękne i zdrowe. Niestety, często zdarza się tak, że z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych, jak mocne słońce latem, czy niskie temperatury zimą, tracą one swój blask. Na ich jakość wpływa też nieodpowiednia dieta, niedobór niezbędnych składników odżywczych oraz brak systematycznej dbałości o włosy. Dla wielu kobiet problematyczne wydają się również niewielkie rosnące włoski, które często sprawiają niemały problem przy układaniu fryzury. Są to tak zwane baby hair, o które koniecznie trzeba zadbać, gdyż baby hair to nic innego jak nowe włosy, wymagające odpowiedniej troski.

  • 0

Wypadanie włosów? Ekspert doradza jak pozbyć się problemu skutecznie i na długo!

Długie, zadbane i gęste włosy to marzenie większości kobiet. A spełniają je na różne sposoby – od stosowania kosmetyków, poprzez suplementację, aż do zabiegów przedłużania i zagęszczania włosów w gabinecie fryzjerskim. Czy i ty borykasz się z tym problemem? Czas poznać jego prawdziwą przyczynę i do niej dopasować skuteczną terapię. Nasza ekspert, dr Dominika Kwaśniak z Kliniki Medycyna Młodości radzi, jak zrobić to skutecznie i móc cieszyć się efektem przez lata.

  • 0

Davines OI OIL. Eliksir z olejkiem roucou, który upiększa włosy

Minimalistycznie zaprojektowany produkt wcale nie musi mieć słabego działania. Czasami wystarczą dwa kluczowe składniki, żeby zmaksymalizować właściwości i zapewnić włosom kompleksową pielęgnację. Świetny przykład to eliksir upiększający Davines OI OIL.

  • 0

Piękne włosy spod czapki. Jak dbać o ich kondycję zimą?

Jak dbać o włosy w zimowe dni? To pytanie powraca co roku, kiedy wyjmujemy czapki z szaf. Niskie temperatury panujące na zewnątrz, silny wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach powodowane przez pracę grzejników to wyjątkowo niekorzystne warunki. Jeżeli chcesz, by twoje włosy były piękne i zdrowe zastosuj się do rad Anny Kuznetsovej, specjalisty trychologa z kliniki Dr Beata Dethloff.

  • 0

S.O.S. dla farbowanych włosów

 
Bezpośrednio po farbowaniu włosy mają intensywny, lśniący kolor, wydają się piękne i zadbane. Niestety już po krótkim czasie tracą swój blask, stają się suche i matowe. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym radzić?

  • 0

Sezonowe wypadanie włosów – czy Ciebie również to dotyczy?

Jesień to ta pora roku, która oznacza dla większości z nas nadmierne wypadanie włosów oraz osłabienie ich kondycji. Dlaczego właśnie teraz ich utrata znacznie się nasila? Jak można temu zaradzić? Wyjaśnia oraz rozwiewa wątpliwości Anna Kuznetsova, specjalista trycholog z Kliniki Dr Beata Dethloff w Warszawie.

  • 0

Olejek L’Oréal Paris Mythic Oil Nourishing Oil – moc nawilżenia dla suchych włosów

Przesuszenie i puszenie się włosów to pierwszy niepokojący znak na to, że zaczyna się z nimi dziać coś niedobrego. Gdy włos traci wodę z wnętrza, jego bariera hydro-lipidowa zostaje zakłócona, a on sam zaczyna niszczeć w przyspieszonym tempie. Zwiększa się jego porowatość i coraz trudniej jest poprawić jego kondycję. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po olejki do włosów o właściwościach nawilżających. Jednym z nich jest Mythic Oil Nourishing Oil od L’Oréal.

  • 0