Piękne włosy spod czapki. Jak dbać o ich kondycję zimą?

Jak dbać o włosy w zimowe dni? To pytanie powraca co roku, kiedy wyjmujemy czapki z szaf. Niskie temperatury panujące na zewnątrz, silny wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach powodowane przez pracę grzejników to wyjątkowo niekorzystne warunki. Jeżeli chcesz, by twoje włosy były piękne i zdrowe zastosuj się do rad Anny Kuznetsovej, specjalisty trychologa z kliniki Dr Beata Dethloff.

 • 0

S.O.S. dla farbowanych włosów

 
Bezpośrednio po farbowaniu włosy mają intensywny, lśniący kolor, wydają się piękne i zadbane. Niestety już po krótkim czasie tracą swój blask, stają się suche i matowe. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym radzić?

 • 0

Sezonowe wypadanie włosów – czy Ciebie również to dotyczy?

Jesień to ta pora roku, która oznacza dla większości z nas nadmierne wypadanie włosów oraz osłabienie ich kondycji. Dlaczego właśnie teraz ich utrata znacznie się nasila? Jak można temu zaradzić? Wyjaśnia oraz rozwiewa wątpliwości Anna Kuznetsova, specjalista trycholog z Kliniki Dr Beata Dethloff w Warszawie.

 • 0

Olejek L’Oréal Paris Mythic Oil Nourishing Oil – moc nawilżenia dla suchych włosów

Przesuszenie i puszenie się włosów to pierwszy niepokojący znak na to, że zaczyna się z nimi dziać coś niedobrego. Gdy włos traci wodę z wnętrza, jego bariera hydro-lipidowa zostaje zakłócona, a on sam zaczyna niszczeć w przyspieszonym tempie. Zwiększa się jego porowatość i coraz trudniej jest poprawić jego kondycję. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po olejki do włosów o właściwościach nawilżających. Jednym z nich jest Mythic Oil Nourishing Oil od L’Oréal.

 • 0

Z miłości do długich włosów

Długie i zdrowe włosy to prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety. Poranne rozczesywanie splątanych kosmków czy kucyk, niestety często pogarszają tylko sytuację. Z zazdrością spoglądamy więc na fryzury gwiazd wielkich ekranów. Czy uda nam się poznać sekret pięknych, długich włosów?

 • 0

Jak powinna wyglądać stylizacja włosów, która zapewnia ochronę przed wilgocią?

Wiadome jest, że wilgotność powietrza ma duży wpływ na włosy. Ile razy pogoda sprawiła nam psikusa i potargała naszą wymodelowaną fryzurę? Właśnie, chyba każda z nas ma za sobą takie doświadczenia. Problem ten najczęściej występuje jednak u osób, które mają kręcone lub cienkie i bardzo delikatne włosy. Marka L'Oréal Professionnel wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i stworzyła produkty, które doskonale stylizują włosy oraz zapewniają im ochronę przed wilgocią.

 • 0

Pielęgnacja włosów uwrażliwionych z Pro Fiber od L'Oréal Professionnel

Włosy uwrażliwione są bardzo problematyczne ze względu na dużą podatność na zniszczenia. Należy w szczególny sposób o nie dbać i zapewnić im profesjonalną pielęgnację. L'Oréal Professionnel opracowało gamę produktów Pro Fiber - kurację regenerującą, którą rozpoczyna się w salonie fryzjerskim i następnie długotrwale kontynuuje w domu.

Włosy uwrażliwione - przyczyny:

 • predyspozycje genetyczne,
 • farbowanie i rozjaśnianie włosów,
 • nieodpowiednia pielęgnacja włosów,
 • obciążająca stylizacja,
 • częste używanie prostownicy, lokówki,
 • suszenie włosów gorącym powietrzem przy pomocy suszarki,
 • mycie włosów w zbyt ciepłej wodzie,
 • pocieranie włosów ręcznikiem po umyciu,
 • obciążające zabiegi fryzjerskie,
 • działanie słońca i innych czynników zewnętrznych.

Włosy uwrażliwione szybko stają się przesuszone, matowe, a także tracą swoją elastyczność. Są najczęściej wysokoporowate, czyli mają pootwierane łuski włosa, co niestety sprzyja ich szybkiemu niszczeniu się.

3 poziomy uwrażliwienia włosów według L'Oréal Professionnel:

 • uwrażliwienie łuski włosa,
 • uwrażliwienie łuski i włókna włosa,
 • głębokie uwrażliwienie łuski i włókna włosa.

Dzięki precyzyjnemu rozróżnieniu 3 poziomów uwrażliwienia włosów, marka L'Oréal Professionnel stworzyła gamę produktów Pro Fiber, które są odpowiednio dopasowane do każdego z nich i różnych potrzeb zniszczonych włosów.

Pro Fiber - rozpocznij od profesjonalnej pielęgnacji w salonie

Pielęgnację włosów uwrażliwionych z gamą produktów L'Oréal Professionnel Pro Fiber rozpoczyna się w salonie fryzjerskim. Jest to usługa spersonalizowana, opierająca się na unikalnej diagnozie stopnia uwrażliwienia włosów. Dzięki temu fryzjer może następnie dobrać odpowiednie produkty, dopasowane do konkretnych potrzeb Twoich kosmyków. W kolejnym etapie wykonuje profesjonalny zabieg pielęgnacyjny, mający na celu intensywną regenerację włosów.

 • Seria WYGŁADZENIE - aby wygładzić powierzchnię włosów
 • ODBUDOWA - w celu odbudowania struktury włosów,
 • REKONSTRUKCJA - rekonstrukcja bardzo uszkodzonej struktury włosa. W tym przypadku fryzjer wykorzystuje koncentrat “Rekonstrukcja włosa” do włosów bardzo zniszczonych. W efekcie jego działania stają się miękkie, mocniejsze, a także gładkie i błyszczące.

Następnie specjalista udziela spersonalizowanej porady, dotyczącej kontynuacji pielęgnacji włosów w domu. Najczęściej zaleca się stosowanie kremu Booster. Jego formuła pielęgnacyjna skutecznie przedłuża efekt uzyskany podczas zabiegu w salonie. Produkt stosuje się po każdym 4. umyciu włosów szamponem Pro Fiber. Wówczas nie nakładamy już odżywki i maski Pro Fiber. Krem aplikuje się równomiernie na całej długości włosów i pozostawia na 5 minut. Następnie przy pomocy niewielkiej ilości wody Booster należy spienić i obficie spłukać. Do wykończenia fryzury zaleca się użycie odpowiedniego serum do włosów z gamy Pro Fiber.


Gama Pro Fiber powstała w oparciu o innowacyjny składnik Aptyl 100 - to najbardziej zaawansowana technologia pielęgnacji włosów. Ten wyjątkowy kompleks molekularny łączy w sobie Aminosylan i polimer kationowy. Liczne testy Działu Badań L'Oréal potwierdziły jego skuteczność jako nowej generacji długotrwałej pielęgnacji. Składniki aktywne na długo wnikają we włókno włosa i dogłębnie je regenerują (cząsteczki Pro Fiber nie wypłukują się nawet po myciu włosów). To najlepsza formuła stworzona dla potrzeb każdego poziomu włosów uwrażliwionych.

 • 0