Urządzenia, które każda kosmetyczka powinna u siebie posiadać

Założenie własnego salonu kosmetycznego to duże wyzwanie. Zarówno pod kątem wiedzy merytorycznej, ale i przygotowania miejsca pracy. Idealny salon to nie tylko dobry adres i przestronne wnętrze. To także sprzęt, który często kosztuje bardzo wiele. Jednak czy na początek, każdy z nich jest niezbędny? A może są takie, które należy mieć, a resztę dopiero dokupić po pewnym czasie? Sprawdźmy to!

  • 0

Rzęsy z naturalnego włosia norki - czy warto je wybrać?

Sztuczne rzęsy cieszą się sporą popularnością w ostatnich czasach. Jest to trend, który stał się ogólnodostępny dla kobiet i jest doskonałą alternatywą, bowiem nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie gęstymi i długimi rzęsami.
  • 0

Kreatywne pomysły na paznokcie dla odważnych kobiet

Dziś trudno wyobrazić sobie elegancką kobietę bez zadbanych, efektownie ozdobionych paznokci. To obecnie jeden z podstawowych elementów makijażu, dlatego warto wybierać dobrej  jakości lakiery, które nie powodują uczuleń, są nie tylko atrakcyjne, ale również trwałe i bezpieczne dla płytki paznokcia. Innowacyjna marka Konad to wysokiej jakości kosmetyki do paznokci. Należą do nich m.in. nowoczesne lakiery hybrydowe w przystępnych cenach. Charakteryzują się łatwą aplikacją, olśniewającym efektem oraz niezwykłą trwałością dzięki odpowiednio skomponowanej formule.

  • 0

Czas na zmiany – 3 kroki w wiosennej pielęgnacji!

Niezbyt przyjemne zimowe miesiące za nami, ale ich efekty obserwujemy do dziś, choćby patrząc na pozbawioną blasku skórę. Jak ją pielęgnować, żeby poprawić jej koloryt, nawilżyć i ujędrnić? Oto podstawowe zasady wiosennej regeneracji cery.

  • 0

Biurko kosmetyczne - na co zwrócić uwagę przy zakupie

W każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym powinny znajdować się biurka kosmetyczne. Są to specjalnie przystosowane do potrzeb salonu meble ułatwiające zabiegi kosmetyczne takie jak manicure. Przedstawiamy tekst poświęcony poszczególnym elementom tego szczególnego rodzaju mebli kosmetycznych, które są niezbędne do komfortowej pracy w każdym salonie kosmetycznym.
  • 0

Zastosowanie oleju arganowego w kosmetyce

Obecnie w branży kosmetycznej następuje zwrot w kierunku naturalności. Pojawia się coraz więcej produktów opartych o roślinne wyciągi, olejki, pozbawionych konserwantów i chemicznych dodatków. Trend ten wiąże się z większą świadomością konsekwencji zdrowotnych stosowania różnych, potencjalnie szkodliwych substancji, które przenikają przez skórę i mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

  • 0

Magiczna witamina C w kosmetykach ALKEMIE

Witamina C jest jednym z najbardziej i najlepiej przebadanych surowców kosmetycznych. Mimo, że jest to witamina znana od bardzo dawna, jej popularność nie maleje, a to ze względu na niezwykle uniwersalne właściwości i fakt, że jest ona po prostu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i pięknego wyglądu skóry. Witamina ta bierze udział w ogromnej ilości różnorodnych procesów biochemicznych, a jej niedobory mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Ponieważ nie jesteśmy w stanie sami syntetyzować witaminy C, musimy dostarczać ją z zewnątrz, np. z pożywieniem lub w przypadku pielęgnacji skóry - za pośrednictwem kosmetyków.

  • 0

Substancje aktywne, które warto wprowadzić do wiosennej pielęgnacji

Silne działanie antyoksydacyjne, wyrównujące koloryt skóry i przeciwstarzeniowe to główne właściwości substancji aktywnych, które znajdziemy w wiosennych zestawach dermokosmetyków Sesderma. Jest to m.in. idebenon – najsilniejszy antyoksydant, czy kwas traneksamowy – nowe odkrycie w walce w nierównym kolorytem skóry, które dodatkowo ją nawilża. We wszystkich dermokosmetykach zastosowano nanotechnologię, która ułatwia składnikom aktywnym dotarcie do głębokich warstw skóry, dając efekty nieporównywalne z tradycyjnymi kosmetykami.

  • 0

Moc naturalnego oczyszczenia z najnowszą marką DÉCAAR!

O tym, że oczyszczanie jako pierwszy etap pielęgnacji skóry ma ogromne znacznie, nie trzeba chyba już przypominać. Nierzadko jednak traktuje się go zbyt pobieżnie. Tymczasem dobrze przemyślane oczyszczanie jest jak detoks dla skóry, zwłaszcza, kiedy wykorzysta się sprawdzone składniki naturalne, wykazujące też szereg innych właściwości.

  • 0