Zastosowanie oleju arganowego w kosmetyce

Obecnie w branży kosmetycznej następuje zwrot w kierunku naturalności. Pojawia się coraz więcej produktów opartych o roślinne wyciągi, olejki, pozbawionych konserwantów i chemicznych dodatków. Trend ten wiąże się z większą świadomością konsekwencji zdrowotnych stosowania różnych, potencjalnie szkodliwych substancji, które przenikają przez skórę i mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

  • 0

Wiosenne wsparcie dla skóry

Chociaż nadejście wiosny przyjmujemy z nieskrywaną ulgą, pod koniec zimy sen z powiek spędza nam kiepska kondycja skóry. Narażona wcześniej na działanie niskich temperatur, suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach oraz smogu naznaczona jest przeważnie niedoskonałościami, a w najlepszym przypadku wygląda po prostu na zmęczoną.

  • 0

Przepis na udane Święta

Wielkanoc tuż tuż! Pewnie lada moment wpadniemy w wir przedświątecznych przygotowań, a co za tym idzie, układania świątecznego menu. Macie ochotę miło zaskoczyć gości podczas tegorocznej uczty? Mamy na to sposób! Razem z marką Mosso prezentujemy nasz przepis na udane Święta.

  • 0

Magiczna witamina C w kosmetykach ALKEMIE

Witamina C jest jednym z najbardziej i najlepiej przebadanych surowców kosmetycznych. Mimo, że jest to witamina znana od bardzo dawna, jej popularność nie maleje, a to ze względu na niezwykle uniwersalne właściwości i fakt, że jest ona po prostu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i pięknego wyglądu skóry. Witamina ta bierze udział w ogromnej ilości różnorodnych procesów biochemicznych, a jej niedobory mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Ponieważ nie jesteśmy w stanie sami syntetyzować witaminy C, musimy dostarczać ją z zewnątrz, np. z pożywieniem lub w przypadku pielęgnacji skóry - za pośrednictwem kosmetyków.

  • 0

Substancje aktywne, które warto wprowadzić do wiosennej pielęgnacji

Silne działanie antyoksydacyjne, wyrównujące koloryt skóry i przeciwstarzeniowe to główne właściwości substancji aktywnych, które znajdziemy w wiosennych zestawach dermokosmetyków Sesderma. Jest to m.in. idebenon – najsilniejszy antyoksydant, czy kwas traneksamowy – nowe odkrycie w walce w nierównym kolorytem skóry, które dodatkowo ją nawilża. We wszystkich dermokosmetykach zastosowano nanotechnologię, która ułatwia składnikom aktywnym dotarcie do głębokich warstw skóry, dając efekty nieporównywalne z tradycyjnymi kosmetykami.

  • 0

ROZWAŻNA CZY ROMANTYCZNA? Odkryj urok loków na nowo z BaByliss Paris!

Sezon na naturalne, ale jednocześnie podkreślające urodę fryzury trwa i tym razem zdecydowanie należy do… loków i fal! „Zakręcone” stylizacje to doskonały sposób na odświeżenie codziennego looku i oczarowanie wszystkich nową, romantyczną odsłoną. Z pomocą BaByliss Paris bez problemu sama stworzysz piękne, kobiece fryzury, które pozwolą przywitać wiosnę w nowym, iście hollywoodzkim stylu.

  • 0