Converse x MadeMe – „dziki zachód” w miejskim wydaniu

To już druga odsłona współpracy Converse z nowojorską marką MadeMe, tworzącą unikalne projekty dla odważnych i kochających streetwear dziewczyn. Kolekcję prezentuje Paloma Elsesser, modelka plus-size, muza MadeMe.

Od buntowniczek do imprezowiczek, MadeMe to marka, dla której najważniejsze są dziewczyny i kobiety. Przy najnowszej współpracy z Converse, inspiracją dla Erin Magee, założycielki i projektantki marki Made Me był „dziki zachód”: miejscy kowboje, dziewczyny na rodeo i stylistyka lat 90-tych. Magee pokazuje swoją unikalną wizje poprzez buty One Star i towarzyszącą kolekcję odzieży.

Inspirując się tymi wpływami, Converse x MadeMe oferuje jedyną w swoim rodzaju estetykę, łączącą rozmaite faktury i kolorystykę. Kolekcję dedykują kobietom gotowym na wyrażanie własnej ekspresji, stawiającym na kobiecą indywidualność i kreatywną niezależność.

One Star na platformie powraca w dwóch wersjach: różu i czerwieni oraz beżu i czerni. Oba modele posiadają zamszową cholewkę. Gwiazda szeryfa naszyta wokół gwiazdy One Star oraz charakterystyczny motyw strzałki, biegnącej w przeciwne kierunki to cechy wyróżniające te kolekcje. Te same motywy znajdują się na ubraniach. Znajdziemy wśród nich kolorowe, nylonowe spodnie, kurtkę, t-shirty i torebki z lakierowanej skóry. Wszystko utrzymane w tej samej kolorystyce co buty, czyli czerwień, róż, czarny i beżowy.

Kolekcja Converse x MadeMe to propozycja nie tylko dla buntowniczek, ale wszystkich dziewczyn ceniących niezależność oraz odważną stylistykę lat 90-tych.