Converse X Undefeated – vintage w sportowym wydaniu

Twórcy marki Undefeated znani są ze swojego zamiłowania do sportu, muzyki i sztuki. Założona przez Jamesa Bonda i Eddiego Cruza w 2002 roku w Los Angeles marka, od 15 lat odgrywa kluczową rolę w ewolucji sneakersów i odzieży ulicznej oraz może się pochwalić lojalną rzeszą fanów rozciągającą się od Los Angeles po Tokio.

Podobnie jak Converse, Undefeated - znany również jako UNDFTD – ma swoje korzenie w sporcie. Zainspirowany współczesnym stylem ulicy, partner Converse, UNDFTD łączy ikoniczny model Converse ze zmodernizowanymi detalami inspirowanymi sportem, aby stworzyć nową interpretację Chuck 70.
Czerpiąc z elementów, które można znaleźć na kurtkach bejsbolówkach rodem z amerykańskich college`ów, a zwłaszcza rozpoznawalnej naszywki na piersi, UNDFTD przenosi projekt podobnej grafiki na całą sylwetkę buta. Uwagę przykuwają dopracowane, śmiałe detale, utrzymane w stylistyce vintage. Wyhaftowana szenilą grafika, przedstawiająca tygrysa oraz logo widniejące na filcowanym języku pokazuje Chucka 70 w zupełnie nowej odsłonie.