Czy makijaż wieczorowy musi być bardzo mocny?

Jak powinien wyglądać makijaż wieczorowy? Czy wiąże się z użyciem grubej warstwy mocnych, ciemnych kosmetyków? Wcale nie. Z pewnością liczą się dobrej jakości kosmetyki, które zagwarantują spektakularny efekt. Bardzo ważny jest przede wszystkim tusz do rzęs. To on zapewnia hipnotyzujące spojrzenie.

Makijaż wieczorowy z pewnością wymaga stosowania większej ilości kosmetyków niż w przypadku codziennego make-upu. Tu można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji. Tusz do rzęs powinien zaś efektownie podkreślić spojrzenie. Do tego mocniejsze, intensywniejsze kolory. Jak powinien wyglądać make-up nadający się na oficjalne gale oraz wyjścia?

Makijaż wieczorowy – jak go wykonać?

Make-up na ważne wyjścia musi być przede wszystkim trwały. Często podczas takiej imprezy czy bankietu odbywa sie impreza taneczna. Dlatego makijaż nie może spłynąć podczas zabawy. Dlatego najpierw należy nałożyć na twarz bazę. Następnie w ruch idzie dopasowany kolorystycznie fluid. O ile przy codziennym make-upie sprawdzi się krem BB bądź coś lekkiego, tu lepiej postawić na bardziej kryjący kosmetyk. W przypadku ważnych wyjść nie ma mowy o widocznych jakichkolwiek niedoskonałościach.

Czy teraz w ruch idzie tusz do rzęs? Nie. Po podkładzie przychodzi pora na puder, róż, bronzer, który nada kontur twarzy, korektor pod oczy. Hitem w ostatnich miesiącach jest też rozświetlacz, który nada promienności makijażowi. I wcale nie chodzi o nałożenie dużej ilości bardzo widocznych kosmetyków, a dopasowanych do danej cery.

Ważne są cienie i tusz do rzęs

W przypadku wieczorowego make-upu największą rolę odgrywają oczy. Najpopularniejsze jest smoky eyes, a więc mocne podkreślenie oka przy użyciu najczęściej ciemnych cieni skontrastowanych ze sobą. Kluczowe są też rzęsy. Nie zawsze trzeba przyklejać sztuczne kępki. Wystarczy doskonałej jakości tusz do rzęs, który jest jednym z najważniejszych elementów make-upu. Panie o krótkich rzęsach powinny sięgnąć po mascarę wydłużającą, o cienkich – pogrubiającą, a w przypadku prostych – podkręcającą. Najlepszy efekt da jednak tusz, który łączy w sobie wszystkie te funkcje, dzięki unikalnym formułom. Wówczas można być pewnym, że rzęsy będą wyglądać niczym u gwiazd z czerwonego dywanu.

Nie trzeba sięgać po krzykliwe kolory

Makijaż wieczorowy powinien być mocniejszy niż ten, który stosujemy na co dzień, jednak nie musi być bardzo mocny. Wyrazistość można uzyskać stosując nawet dobry tusz do rzęs i dobrze połączone ze sobą cienie. Panie, które nie lubią ciemnych i krzykliwych barw, mogą spokojnie sięgnąć po brązy i beże. Szminka nie musi być czerwona, doskonale sprawdzi się także lekko różowa w połączeniu z delikatnym błyszczykiem.

Na koniec make-up warto spryskać specjalnym fixerem, który dodatkowo go utrwali.