Czym kierować się przy wyborze kosmetyków na problemy skórne?

Zastosowanie właściwej pielęgnacji skóry twarzy, która oparta jest na zastosowaniu odpowiednich kosmetyków jest gwarancją zdrowej i nieskazitelnej cery. Choć w sklepach dostępnych jest wiele różnych preparatów kosmetycznych to warto wiedzieć, które z nich w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie kolejnego toniku?

Określ typ cery i problemy skórne

To niezwykle istotny krok, który pozwala na dopasowanie idealnych kosmetyków do danego rodzaju skóry. Jak już zapewne wiesz wyróżniamy cztery podstawowe typy cery - normalną, mieszaną, tłustą oraz suchą. Każdy z nich posiada zupełnie inne cechy, w związku z tym ma też również zupełnie inne potrzeby.
Dobierając kosmetyki dedykowane do danego typu skóry przyczynimy się do zniwelowania występujących problemów skórnych, którymi mogą być np.: rozszerzone pory, świecenie się skóry w strefie T, zaskórniki, niedoskonałości, tzw. suche skórki, teleangiektazje (rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych), przebarwienia itp.

Jakie kosmetyki najlepsze?

W momencie, kiedy ustalisz już typ cery i rodzaj problemów skórnych z jakimi się zmagasz to zakup odpowiedniego kosmetyku nie będzie kłopotliwy. Preparaty pielęgnacyjne możemy podzielić na te specjalistyczne oraz uniwersalne, które przeznaczone są do każdego typu skóry. Jednym z takich kosmetyków jest chociażby ILI-TONIK - łagodny tonik o działaniu odświeżająco-kojącym marki Nanili. Wybór właśnie takich produktów jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nasze problemy skórne lubią pojawiać się i znikać, które najczęściej są wynikiem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. To także świetna a zarazem bezpieczna opcja dla tych, którzy nie do końca potrafią sprecyzować potrzeby swojej skóry lub wręcz przeciwnie cera nie wymaga użycia produktów o specjalistycznym działaniu. Stosując kosmetyki silnie oczyszczające wtedy, kiedy nasza cera jest normalna lub sucha narażamy ją przesuszenie i podrażnienie, dlatego też tak ważny jest zakup produktów dostosowanych indywidualnie.

Podsumowując, kosmetyk dopasowany do rodzaju cery i problemów skórnych, używany systematycznie w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy kondycji i wyglądu naszej cery.