Davines OI OIL. Eliksir z olejkiem roucou, który upiększa włosy

Minimalistycznie zaprojektowany produkt wcale nie musi mieć słabego działania. Czasami wystarczą dwa kluczowe składniki, żeby zmaksymalizować właściwości i zapewnić włosom kompleksową pielęgnację. Świetny przykład to eliksir upiększający Davines OI OIL.

Kosmetyki z linii Davines OI to produkty stworzone, aby podkreślać naturalne piękno włosów każdego rodzaju. Są wszechstronne, co oznacza, że można stosować je do całościowej pielęgnacji włosów, ale również np. do zabezpieczania końcówek przed rozdwajaniem. Zdecydowanie najpopularniejszy (nie tylko do użytku domowego, ale również wśród fryzjerów) jest olejek do włosów Davines. Marka promuje go jako kompleksowo upiększający eliksir. Co kryje w sobie ta maleńka, 50-mililitrowa buteleczka?

Davines OI OIL – opis, działanie, właściwości

Właściwie Davines OI OIL jest bezbarwnym serum silikonowo-olejowym, które bez problemu rozprowadza się po włosach. Zapewnia pasmom jedwabistą miękkość, dzięki czemu łatwiej je rozczesać oraz stylizować. Jednak to, co najlepsze, dzieje się wewnątrz włosów. Olejek bez większego problemu wchłania się w pasma i:

- nadaje włosom aksamitną miękkość i blask,
- dyscyplinuje niesforne włosy, ułatwiając stylizację,
- zabezpiecza włosy delikatną warstwą ochronną,
- ogranicza szkodliwe działanie wolnych rodników,
- poprawia kondycję wygląd bez ich obciążania,
- skraca czas potrzebny na wysuszenie włosów.

Takie działanie Davines OI OIL to wynik przemyślanej kompozycji składników. I tutaj na wstępie trzeba zaznaczyć, że olejek wcale nie należy do kategorii naturalnych i pozbawionych silikonów. Kluczową częścią składu jest mieszanka olejków silikonowych, które wytwarzają na włosach delikatną warstwę zabezpieczającą i wygładzającą włosy.

W symbiozie z olejkami silikonowymi działa najważniejszy składnik eliksiru, czyli olejek roucou. Ten tajemniczy składnik jest rzadko spotykaną w kosmetykach substancją. Pozyskuje się go z intensywnie czerwonych nasion amazońskiego drzewa Annatto (to również inna nazwa tego oleju). Zawiera ogromne ilości betakarotenu, dzięki którym może wzmacniać włosy, podkreślać ich naturalny kolor, a nawet przyspieszać wzrost. Wszystko jednak zależy od tego, jak nasze włosy zareagują na działanie olejku roucou w Davines OI OIL.