Depilacja laserowa w pytaniach i odpowiedziach!

whi150416
Czy wiesz, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Zastanawiasz się nad tym, co czeka Cię w trakcie tego zabiegu? A może nie jesteś pewna czy ta metoda depilacji jest dla Ciebie? Chcesz wiedzieć jak w rzeczywistości to wszystko wygląda? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się wszystkiego o depilacji laserem diodowym Vectus!


Czy laserowe usuwanie owłosienia boli?

Poziom bolesności tego zabiegu jest niewielki. Większość naszych pacjentów porównuje go do ukłucia komara – uspokajają specjaliści z Kliniki Ziemlewski. W przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból możliwe jest posmarowanie przed zabiegiem depilowanej okolicy żelem chłodzącym lub znieczulającym – dodają. Ogólnie poziom bólu jest na tyle niski, że przed zabiegiem nie podaje się znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać swędzenie lub szczypanie, jednak zastosowanie najnowszej generacji urządzeń pozwala prawie całkowicie wyeliminować spowodowany pracą lasera dyskomfort – mówią lekarze z Kliniki Ziemlewski.

Jakiego lasera używa się do tego zabiegu?       

W Klinikach Ziemlewski laserowe usuwanie owłosienia przeprowadzane jest laserem diodowym Vectus firmy Palomar. Zastosowanie technologii Advanced Contact Cooling tj. chłodzenia skóry przez cały czas trwania zabiegu czy też wykorzystanie inteligentnego czytnika określającego poziom melaniny w skórze (Skintel) pozwala zmniejszyć doznania bólowe pacjenta, zwiększyć efektywność samego zabiegu i wyeliminować ryzyko poparzenia – przekonują eksperci z Klinik Ziemlewski. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest opatentowana technologia Photon Recycling polegająca na ponownym wykorzystaniu światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry. To również zwiększa efektywność całej procedury – dodają.

Jakie partie naszego ciała mogą zostać poddane depilacji?

Depilacja laserowa ma dość szerokie zastosowanie, co jest jedną z przyczyn jej popularności. Wykorzystując laser diodowy Vectus można pozbyć się włosków znajdujących się pod pachami, na plecach, na nogach czy na brzuchu. Laserowe usuwanie owłosienia pozwoli również uporać się z będącym powodem kompleksów wielu pań znajdującym się nad górną wargą wąsikiem – mówią lekarze przeprowadzający zabiegi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski.

Kto nie może poddać się depilacji laserowej?

Przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej jest m.in. świeża opalenizna, padaczka, przerwana ciągłość naskórka, niedawne zabiegi chirurgiczne, ciąża (i okres karmienia piersią), łuszczyca, bielactwo, cukrzyca czy też aktywne infekcje skórne. Zabieg laserowego usuwania owłosienia odradza się również osobom, które mają wszczepiony rozrusznik serca, przyjmują leki i zioła fotouczulające czy też biorą leki obniżające krzepliwość krwi– wyliczają eksperci z Kliniki Ziemlewski.

Czy istnieje ryzyko powikłań?

Prawdopodobieństwo pojawienia się określonych skutków ubocznych istnieje w przypadku każdego zabiegu, jednak depilacja laserowa obarczona jest minimalnym ryzykiem powikłań. Kwalifikujący do tego zabiegu lekarz podczas rozmowy z pacjentem wyklucza wszystkie czynniki mogące powodować najmniejsze nawet zagrożenia zdrowotne. Nie zawsze jednak da się ich uniknąć – u niektórych osób mogą pojawić się zakażenia bakteryjne, urazy lub blizny. Na te ostatnie szczególnie narażeni są Ci pacjenci, u których wcześniej stwierdzono spowolnione lub utrudnione gojenie się skóry – wyjaśniają eksperci z Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej Ziemlewski.

Jednak większość osób, które poddały się depilacji laserowej nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, co związane jest z wysokim stopniem bezpieczeństwa zabiegu, stosowaniem sprawdzonego i posiadającego wszelkie wymagane certyfikaty sprzętu oraz dobraniem najbardziej optymalnych dla pacjenta parametrów całej procedury – zapewniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Zaraz po zabiegu skóra może być podrażniona lub zaczerwieniona jest to jednak zupełnie normalne i nie powinno budzić naszego niepokoju, bowiem takie zmiany zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku godzin – uspokajają doświadczeni dermatolodzy z Kliniki Ziemlewski.

Jak należy zachowywać się po zabiegu?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UV oraz promieniowanie słoneczne, dlatego przez pierwsze dni należy zrezygnować z wizyt w solarium czy intensywnego opalania się – radzą lekarze z Klinik Ziemlewski. Niewskazane jest również używanie dezodorantów, silnie perfumowanych produktów i kosmetyków zawierających alkohol mogą one bowiem podrażnić wymagającą szczególnej troski skórę – dodają.

Artykuł prygotowany we współpracy z: http://klinikiziemlewski.pl/wroclaw