Depilacja Lycon przed urlopem - co musisz wiedzieć?

Zawsze przed sezonem urlopowym, większość pań zaczyna zastanawiać się, czy aby zrobiły już wszystko, co potrzebne, żeby wyglądać na modne, eleganckie i przede wszystkim zadbane. Wyznacznikiem tego ostatniego, jest przede wszystkim gładka skóra. Czas przed wakacjami, to już przedostatni dzwonek, żeby zadbać o zdrową i przede wszystkim skuteczną depilację.

Jaki jest ostatni trend w depilacji woskiem?

Innowacyjna formuła depilacji Lycon, jest opatentowanym sposobem na nadmierne owłosienie. Z powodzeniem można ją przeprowadzać nawet w przypadku najdelikatniejszej skóry. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że depilacja Lycon woskiem hot wax usuwa nawet 2 - 3 milimetrowe włoski. Depilacja tym sposobem to nie tylko potwierdzona i wysoka skuteczność, ale także przyjemny zapach i świetne nawilżenie skóry. Dlatego ten rodzaj depilacji zdobywa coraz więcej wielbicielek.

Depilację można przeprowadzić na dwa sposoby:

  • Bezpaskowym (hot wax) - delikatny i bardzo komfortowy sposób. Usuwa najmniejsze włoski. Polecany do delikatnych partii ciała, takich jak: twarz, pachy i okolice bikini. Wosk ma optymalną temperaturę, nie powoduje oparzeń, przez co nadaje się nawet do depilacji skóry wrażliwej.
  • Paskowa (strip wax) - kremowy, aromatyczny wosk nanosi się na większe partie ciała z pomocą gotowych pasków. Zastosowanie do depilacji rąk, nóg, brzucha i pleców. Włoski powinny mieć 0,5 cm.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg?

W przypadku zabiegu jakim jest depilacja Lycon, na początku wszystko przebiega standardowo. Jeżeli wykonywana jest depilacja brazylijska, klientka dostaje jednorazową bieliznę. Podczas używania pasków, skóra przed zabiegiem przemywana jest płynem aseptycznym. Natomiast w wersji bezpaskowej, skórę pokrywa się specjalnym olejkiem. Po aplikacji wosku, odczekuje się odpowiedni czas i wprawnym ruchem zrywa się go wraz z włoskami. Podczas zabiegu kosmetyczka pracuje w jednorazowych rękawiczkach i używa wysterylizowanego i jednorazowego sprzętu. Po uskutecznieniu depilacji, na skórę nakładany jest specjalny balsam łagodzący. Pielęgnacja skóry po zabiegu polega na aplikowaniu specjalnych balsamów łagodzących i zapobiegających wrastaniu włosków.

Dlaczego warto?

Wosk Lycon różni się od klasycznych wosków używanych do depilacji. Składa się głownie z wosku pszczelego i naturalnych, aromatycznych żywic. Ma do tego niską temperaturę topnienia, dlatego jest elastyczny i wyjątkowo delikatny. Naturalne substancje sprawiają, że skóra jest odżywiona i dobrze nawilżona. Ma to znaczenie w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Olejki eteryczne zawarte w naturalnych substancjach sprawiają, że zabieg jest bardzo relaksujący.

Więcej informacji uzyskasz na stronie naszego salonu od.NOVA z Poznania.