Gorączka złota - trend na stylowe zegarki

Wyróżniony Gorączka złota - trend na stylowe zegarki

Złote zegarki damskie i męskie to jeden z trendów modowych ostatnich lat. Producenci zegarków prześcigają się w coraz to nowszych designach, nawiązujących do kultowych modeli sprzed lat, bo wiadomo – w dzisiejszych czasach lubimy to, co minęło. Dlatego prawdziwa dama i wytworny dżentelmen noszą odpowiednie zwieńczenie swoich strojów w postaci ekskluzywnych stylizowanych retro zegarków.

Trendy na retro

Wielu zna i ceni jeden z seriali, który obecnie jest kultowy nie tylko ze względu na fabułę, lecz także niezwykłe odwzorowanie mody i świata. Oczywiście sam Don Draper stał się ikoną stylu, do którego dziś coraz chętniej wracamy. Elegancki mężczyzna, w dopasowanym, modnym garniturze, w ekskluzywnym kaszmirowym płaszczu z idealnie dopasowanymi dodatkami – taki bohater może konkurować chyba tylko z równie idealnie skrojonym Jamesem Bondem. Kobiety u ich boku również nie pozostawały w tyle. One również wiedziały, co to styl, klasa i dobrze dobrane akcesoria. Złote zegarki damskie to perfekcyjne wykończenie stylizacji zarówno retro, jak i współczesnej.

Klasyka sprzed lat

To, co sprawia, że tak popularne są obecnie rzeczy stylizowane na stare, to fakt gloryfikacji pewnych wartości, związanych z tymi, kojarzonymi, jako damskie i męskie. Z jednej strony świat kroczy do przodu, z drugiej tęsknimy za dawnymi postawami, a to co dawne kojarzy się ze stałością, jest klasyczne i trwałe. Dlatego wiele ekskluzywnych marek wyprodukowało zegarki, które są wariacjami ich dawnych modeli sprzed lat. Nowa technologia plus stary, lekko odświeżony design – to brzmi jak recepta na współczesny sukces. I jest tak w istocie, gdyż popularność na takie elitarne drobiazgi jest niezwykle duża.

Do wyboru do koloru

Co ciekawe dobrać obecnie można zegarek dosłownie pod swoje potrzeby. Jest bardzo wiele kolorowych cyferblatów, z liczbami rzymskimi, arabskimi lub w ogóle bez cyfr, z bransoletami lub skórzanymi paskami w najróżniejszych modelach. Zarówno panowie, jak i panie mają w czym wybierać i mogą dostosować zegarek do swoich potrzeb. Nadal w modzie są klasyki, jak złote zegarki damskie, jednak coraz więcej jest również nowocześniejszych rozwiązań, jak łączenie skóry, stali i drewna.

Poza tym prócz samego designu bardzo ważny jest sam mechanizm. To właśnie on pozwala nam zdecydować, czy chcemy, aby zegarek był wodoodporny, z jakiego tworzywa wykonany i jakie ma mieć funkcje.

Złoto zawsze w modzie

Wiele kobiet martwi się, że nie będzie mogło nosić złotych zegarków, gdyż złoto jest silnym alergenem. Okazuje się jednak, że nowoczesne zegarki są wykonane z antyalergicznych materiałów i złoto pokryte jest często specjalnymi substancjami, które nie wywołują alergii. Tym samym dostępność złotych zegarków jest znacznie szersza niż kiedyś.