JACOB BIRGE VISION SS2018 GOLDDIGGER***

24 maja 2017 roku w miejscu Nowy Swiat Muzyki odbyl sie pokaz projektanta Jacoba Birge. Tego wieczoru projektant zaprezentował 42 sylweteki. "Kolekcja  SS2018 to najbardziej personalna  kolekcja, którą stworzyłem. Jest inspirowana moim ostatnim związkiem i tym co się w nim wydarzyło. Nazwa *Gold digger *, czyli potocznie 'blachara' , to kobieta szukająca wygodnego i luksusowego życia.

Kolekcja odzwierciedla popularne zjawisko wśród młodych kobiet, skupionych na sobie, świecie selfie, wypiętym biuście i ustach ułożonych w charakterystyczny 'dzióbek.'  Printy w kolekcji to autentyczne cytaty: GIVE ME 100K, 50K RING , PAY MY RENT, które określają wyraźnie charakter tytułowej Golddigger. Zastosowane kolory są mocno związane z tematem samej kolekcji i pierwotnej inspiracji-  złoto, czerń, fiolet. Nie brakuje też przełamania kolorowymi printami czy różem. Sylwetki są połączeniem kobiecej zwiewności, ale też muskularności i siły. Kolekcja to opływowe, zwiewne formy zestawione z wyrazistą konstrukcją. Muzykę do pokazu stworzyłem sam, natomiast otwierał ją utwór *Zebra Katz - Bad Bitch.*

Sponsorami pokazu byli: ANEX,MONTIBELLO, SOTI, DARK HORSE, APHOTIC, SUSHI WESOLA.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:TVN ,Harpers Bazaar,HOT MODA, Richard Magazine, za modelki była odpowiedzialna agencja MANGO MODELS.
O komfort gości podczas pokazu zadbał White Noise Event Group.


foto: Marek Makowski


foto: Marek Makowski