Jak dopasować wieszak do rodzaju ubrania?

Wyróżniony Jak dopasować wieszak do rodzaju ubrania?

Aby zachować względny porządek w swojej garderobie, najlepiej zaopatrzyć ją w różnego rodzaju wieszaki na ubrania. Pozwolą one na bezpieczne przechowywanie wszelkich części garderoby - sukienek, garniturów, spodni oraz spódnic. Ubrania poupychane po szafach lub zamieszczone na niewłaściwych wieszakach będą szybciej się gnieść i niszczyć. Z tego powodu tak ważne jest to, w jaki sposób się je przechowuje.


Wieszaki standardowe, proste
Są zdecydowanie najpopularniejsze, dlatego też bez problemu można je kupić i to za niewielką cenę. Najlepiej mieć takich wieszaków przynajmniej kilka lub kilkanaście. Osobom posiadającym sporą ilość ubrań może się oczywiście przydać większa ilość takich akcesoriów - należy je dobrać i dopasować do własnych potrzeb. Dlaczego jednak to proste wieszaki na ubrania mają przeważać nad tymi satynowymi czy rozszerzanymi? Ponieważ można na nich wieszać przeróżne części garderoby - przede wszystkim t-shirty, bluzki na ramiączkach oraz sukienki. Wieszaki te powinny być na tyle wąskie, by nie poszerzały górnych części strojów. W przeciwnym wypadku stracą one swój pierwotny, odpowiedni dla nich kształt.

Wieszaki z poszerzonymi ramionami
Na pewno w wielu garderobach nie może też zabraknąć rozszerzanych wieszaków na ubrania. Nadadzą się one idealnie do przechowywania garsonek, marynarek, żakietów czy płaszczy bądź kurtek wykonanych ze sztywnych materiałów. Ramiona takich wieszaków przeważnie są nieco grubsze, dzięki czemu wypełniają środkową część ubrań, idealnie je profilując. Można umieszczać na nich także swetry czy sweterki, nie obawiając się, że ich splot zostanie jakkolwiek uszkodzony, co często zdarza się, gdy umieszcza się je na wieszakach węższych, standardowych.

Wieszaki na spodnie i spódnice
Występujące w butikach spodnie i spodenki przeważnie umieszcza się na wieszakach na ubrania zawierających dodatkowe klipsy. Przyczepiane są do odzieży, aby ta nie mogła się odkształcić. Wieszaki te mogą równie dobrze się sprawdzić w domowych warunkach. Doskonale poradzą sobie ze sztywnymi jeansami, mocno je chwytając.

Aby zaoszczędzić jednak trochę miejsca w całej szafie, warto zamienić wieszaki z klipsami na wieszaki zawierające kilka żeberek. Dzięki temu na takim jednym będzie można przechować nawet kilka spódnic i jeszcze jedną parę spodni. Tego rodzaju wieszaki, choć są niezwykle funkcjonalne, kosztują bardzo niewiele - kilkanaście złotych.

tra170707

Inne
Producenci zajmujący się tworzeniem wieszaków cały czas starają się zaskakiwać swoich klientów. Dzięki temu od niedawna ludzie mogą zaopatrywać się w m.in. satynowe wieszaki na ubrania. Przeważnie umieszcza się na nich bluzki na ramiączkach, gdyż większe t-shirty po prostu by się na nich nie zmieściły. Istnieją także specjalne wieszaki na apaszki, dbające o wygląd i kształt kobiecych chust, jak również wieszaki na czapki czy drobne akcesoria. Najlepiej dopasować je do własnej garderoby, by potem móc odpowiednio ją uporządkować. Pozwoli to zapanować nad chaosem, który często panuje właśnie wśród ubrań.