Jak powinna wyglądać stylizacja włosów, która zapewnia ochronę przed wilgocią?

Wiadome jest, że wilgotność powietrza ma duży wpływ na włosy. Ile razy pogoda sprawiła nam psikusa i potargała naszą wymodelowaną fryzurę? Właśnie, chyba każda z nas ma za sobą takie doświadczenia. Problem ten najczęściej występuje jednak u osób, które mają kręcone lub cienkie i bardzo delikatne włosy. Marka L'Oréal Professionnel wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i stworzyła produkty, które doskonale stylizują włosy oraz zapewniają im ochronę przed wilgocią.

Stylizacja, która zapewnia ochronę przed wilgocią

Włosy, które wystawione są na działanie wilgotnego powietrza zaczynają absorbować wodę. W efekcie zmienia się ich struktura, w zależności od rodzaju włosów mogą zacząć się puszyć, nieestetycznie sterczeć, niesfornie kręcić lub prostować. Powstanie takiej niepożądanej tekstury to zmora dla wielu kobiet, którym przecież zależy na długotrwałym utrwaleniu swojej fryzury. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji jest odpowiednia stylizacja włosów, która zapewnia ochronę przed wilgocią.

  • Na niepożądane skutki wilgotnego powietrza bardzo narażone są włosy kręcone. Niestety, kiedy loki zaczynają pochłaniać wodę, nieestetycznie się rozkręcają i puszą. Produktem, który zapewnia ochronę przed wilgocią jest Bouncy&Tender od L'Oréal. To żel do włosów pozwalający uzyskać nawet 72-godzinne podkreślenie, nawilżenie i niesamowitą sprężystość. Krem do włosów nadaje fryzurze ostatecznej formy, a także zapobiega przed niepożądaną zmianą ich struktury pod wpływem wilgotnego powietrza. Loki zyskują naturalny kształt i niesamowitą miękkość w dotyku.
  • Krem wygładzający do włosów Sleek&Swing od L'Oréal to produkt zapewniający 72-godzinną kontrolę objętości włosów oraz ochronę przed wilgocią. Dzięki jego działaniu włosy nie będą się puszyły, nie ma też mowy o niesfornym sterczeniu kosmyków. Krem do włosów sprawia, że stają się one wygładzone, miękkie w dotyku oraz zachowują naturalny ruch.
  • W przypadku cienkich włosów doskonałym rozwiązaniem jest żel stylizujący Liss&Pump Up. Kosmetyk nadaje im objętości, zapewnia długotrwałą kontrolę fryzury oraz ochronę przed wilgocią. Dzięki niemu zapomnisz o puszeniu się włosów, ponieważ na długo pozostaną aksamitnie gładkie.

Stylizacja włosów żelem

Niewielką ilość żelu nanosimy na wilgotne włosy i stylizujemy włosy przy pomocy suszarki. W celu uzyskania efektu mega objętości należy grubą szczotką odbijać włosy od nasady. Jeśli zależy nam na wygładzeniu pasm, można później dodatkowo użyć prostownicy. Mocny żel do włosów jest w stanie na długo zapewnić włosom utrzymanie wymodelowanej struktury.

Wykończenie stylizacji włosów lakierem

W celu uzyskania jak najlepszego efektu, na koniec stylizacji fryzurę można utrwalić lakierem do włosów. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze kosmyki na długo pozostaną nienaruszone. Dobrą propozycją jest spray do włosów od L'Oréal Fix Anti-Frizz, który dodatkowo zapewnia ochronę przed wilgocią. Produkt doskonale chroni włosy przed puszeniem się oraz zapobiega ich elektryzowaniu się nawet przez 24 godziny.


Jeśli zależy nam, żeby czas poświęcony na modelowanie fryzury nie był stracony, pamiętajmy o stylizacji włosów, która zapewnia ochronę przed wilgocią. Potrzebne będa do tego niezawodne produkty zapewniające maksymalne utrwalenie. Takie kosmetyki znajdziemy w ofercie marki L'Oréal Professionnel, która dostosowuje je do potrzeb różnych rodzajów włosów.