Jak wybrać najlepszą blond farbę, która nie zniszczy włosów i nada im długotrwały kolor?

whi160607
Farbowanie włosów to prosty sposób, by nasza fryzura zyskała nową odsłonę. Jednym z najchętniej wybieranych odcieni farb do włosów są oczywiście blondy - kolory słynące ze swojego nieprzemijalnego piękna. Platynowe, popielate, miodowe i ciemne blondy - wszystkie odznaczają się wyjątkowym urokiem i potrafią wydobyć z twarzy to, co najpiękniejsze. Blond to jednak również ryzykowny kolor.

Niewłaściwie przeprowadzone farbowanie naraża nasze włosy na uszkodzenia, a źle dobrany odcień może sprawić, że fryzura, zamiast dodać uroku, podkreśli mankamenty naszej twarzy. Jak zatem sprawić, by koloryzacja była bezpieczna dla naszych włosów i przyniosła oczekiwany, spektakularny efekt? Poznaj nasze wskazówki.

Naturalne odcienie blondu - to jest modne!

Jeżeli nigdy nie eksperymentowałaś z blondem, postaw na naturalne odcienie, które świetnie współgrają z różnymi typami urody. Złocisty, słomkowy lub ciemny blond uchodzi za kolor niezwykle uniwersalny. To znakomita alternatywna dla sztucznie prezentujących się, bardzo jasnych blond włosów, wpadających swoją kolorystyką w odcienie bieli lub żółci.

Jeżeli chcesz uzyskać naturalny, intensywny i długotrwały kolor, wybierz blond farby do włosów od marki Garnier z serii Color Naturals. W swoim składzie zawierają one trzy dobroczynne olejki: oliwę, awokado i karite, które zapewniają włosom odpowiednie odżywienie i ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi farbowaniem. Farby do włosów Garnier w świetlistych i naturalnych odcieniach blondu to znakomita opcja dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z blondem.

Farbowanie włosów na blond - ważne zasady

Jeżeli już zaopatrzyłaś się w najlepszą farbę do włosów blond, powinnaś poznać kilka ważnych zasad dotyczących bezpiecznej i prawidłowej koloryzacji. Dzięki ich przestrzeganiu uchronisz się przed typowymi błędami popełnianymi podczas farbowania włosów.

  • - Jeśli po raz pierwszy korzystasz z farby do włosów, wykonaj próbę uczuleniową. Na dwie doby przed farbowaniem, nałóż niewielką ilość preparatu na obszar w zgięciu łokcia. Brak zaczerwienienia skóry to znak, że możesz przystąpić do koloryzacji.
  • - Tuż przed koloryzacją nanieś na twarz grubą warstwę tłustego kremu. Uchroni Cię ona przed przypadkowym zafarbowaniem skóry.
  • - Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do farby do włosów. Przestrzegaj wskazówek dotyczących zarówno sposobu przygotowania farby, metody aplikacji preparatu (na suche lub mokre włosy), jak i czasu jego trzymania.
  • - Nakładaj farbę na pojedyncze, wydzielone pasma, rozpoczynając od ich nasady i rozprowadzając preparat pędzelkiem ku końcom włosów.
  • - Po upływie wyznaczonego czasu, liczonego od momentu zakończenia aplikacji farby, włosy należy umyć dwukrotnie szamponem, po czym nałożyć na nie odżywkę.

Jak ograniczyć zniszczenia włosów spowodowane farbowaniem na blond?

Chociaż każde farbowanie wiąże się z pewną ingerencją w strukturę włosów, to możesz zminimalizować ich uszkodzenia. Podstawowym krokiem jest wybór dobrej farby do włosów bez amoniaku, zawierającej w swoim składzie substancje pielęgnujące włosy, takie jak olejki we wspomnianej już farbie Garnier Color Naturals. Oto kilka innych sposobów, dzięki którym Twoja fryzura będzie zachwycała zdrowym i pięknym wyglądem po farbowaniu:

  • - Farbowanie najlepiej jest przeprowadzić na nieco przetłuszczonych włosach. Zyskają one wówczas dodatkową osłonę pod postacią sebum, stanowiącego “naturalny płaszcz ochronny”.
  • - Po koloryzacji stosuj szampony, maski i odżywki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. Zapewnią one Twojej fryzurze dogłębną regenerację oraz zadbają o długotrwałość i nasycenie jej odcienia. Sięgaj po delikatne preparaty pozbawione alkoholu i silnych detergentów, takich jak SLS.
  • - Poddawaj swoje włosy regularnemu olejowaniu. Do odnowy włosów farbowanych i zniszczonych szczególnie przyczynią się olejki z awokado lub migdałów.