Jak wykonać subtelny makijaż do szkoły? Poradnik dla młodych kobiet

Wyróżniony Jak wykonać subtelny makijaż do szkoły? Poradnik dla młodych kobiet
Czasy, w których malowanie paznokci czy makijaż do szkoły były bezwzględnie zakazane, powoli przemijają. W dzisiejszej rzeczywistości coraz częściej pozwala się uczniom na większą wolność wyrażania siebie poprzez strój i makijaż. Bardzo często korzystają z tego młode dziewczyny, które wkraczając w dorosłość, czują potrzebę upiększania się. Niestety często nie kończy się na delikatnym podkreślaniu urody, a na stworzeniu mocnego, szpecącego makijażu, który postarza i źle wpływa na skórę. Nieumiejętnie wykonany i zbyt rzucający się w oczy make-up może także wywoływać nieprawidłowe odczucia innych ludzi wobec danej osoby. Jak powinien wyglądać makijaż do szkoły?

Makijaż do szkoły – widoczny czy niewidzialny?

Często mówi się o tym, że szkoła nie jest miejscem odpowiednim do stanowczego manifestowania swoich poglądów, a wyrazisty i mocny makijaż do szkoły może rozpraszać innych. Takie głosy słyszy się jednak coraz rzadziej, ponieważ szkoły często idą z duchem czasu i pozwalają swoim uczniom na większy luz względem wyglądu i ubioru. Nie zmienia to jednak faktu, że młode osoby nie powinny stosować zbyt mocnego make-upu. I to nie tylko dlatego, że takie stylizacje postarzają lub tworzą karykaturalny wręcz obraz. Mocny makijaż szkodzi młodej cerze, nie pozwala jej oddychać i sprzyja powstawaniu niedoskonałości. Trzeba jednak pamiętać, że okres szkolny to bardzo trudny czas dla nastolatków, w szczególności dla dorastających dziewcząt, które boją się, że ze względu na swój wygląd rówieśnicy zaczną uważać je za gorsze lub brzydkie. W tym czasie skóra zmienia się, często występują problemy z trądzikiem, co może być powodem skrępowania i zaburzonej samooceny. Ponieważ dotyka to sfery psychicznej i może nieść ze sobą poważne konsekwencje, problem ten nie powinien być ignorowany. Najważniejsza kwestia to wizyta u dermatologa – w przypadku problemów ze skórą powinien to być pierwszy krok. W niektórych sytuacjach wykonywanie makijażu bywa niewskazane, ponieważ jego zmywanie może pobudzać wydzielanie sebum, które wzmaga powstawanie niedoskonałości trądzikowych. W przypadkach, kiedy lekki makijaż jest dozwolony, warto zadbać o zamaskowanie niedoskonałości – to pozwoli młodej dziewczynie na zdobycie większej pewności siebie.

Makijaż do szkoły – jakimi kosmetykami go wykonać?

Wyboru kosmetyków dla młodej cery należy dokonać ze szczególną uwagą, aby zbytnio jej nie obciążać. Do tego celu doskonałe są kosmetyki Maybelline, np. seria Affinitone, która dzięki delikatnej konsystencji nie obciąża i nie zapycha porów, ale zapewnia subtelne krycie i ujednolicenie kolorytu skóry. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na odnalezienie idealnego odcienia i nadanie cerze naturalnego wyglądu. Maybelline Affinitone to też korektory i pudry, dzięki którym cera zyska nieskazitelny wygląd, a makijaż do szkoły nie dość, że będzie delikatny i łatwy w wykonaniu, to i doda pewności siebie!