Jak zaprojektować modny i funkcjonalny pokój dla nastolatka?

Wyróżniony Jak zaprojektować modny i funkcjonalny pokój dla nastolatka?

Będąc nastolatkiem należy zmagać się z różnymi problemami i zadaniami. Burza hormonalna w połączeniu z nieodpartą potrzebą eksperymentowania kreuje gusta młodzieży. A zatem, przestrzeń, jaką zajmuje, musi być jak najbardziej uniwersalna, aby jej późniejsza modyfikacja mogła zmieniać się wraz z użytkownikiem. Bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Pierwszą decyzją jest kupno mebli dla młodzieży. Z jednej strony funkcjonalnych, z drugiej zaś atrakcyjnych wizualnie.

Pokój dla nastolatka jest czymś w rodzaju przystani, oazy, która spełnia wiele różnorodnych zadań. To bowiem miejsce do nauki, spotkań ze znajomymi, odpoczywania, a także rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Mnogość tych aspektów sprawia, że przestrzeń dla dziecka musi być nastawiona na prostotę, gdyż zbyt duże nagromadzenie - często niekoniecznie potrzebnych przedmiotów, nie będzie pozytywnie wpływać na jego zdolność do koncentracji i zapamiętywania.

Biurko – najważniejszym elementem wyposażenia

Wśród mebli dla młodzieży wyróżnić możemy przede wszystkim biurko. Jego zadaniem jest pomieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów szkolnych tak, aby panował w nich ład i porządek. Uzupełnieniem jest oczywiście wygodne w użytkowaniu krzesło obrotowe. Optymalnym wyborem jest model o regulowanej wysokości, wyposażony w stabilne oparcie nie nadwerężające kręgosłupa, wygodne siedzisko i funkcjonalne podłokietniki.

Łóżko – do spania i odpoczywania

Meble dla młodzieży to nie tylko biurko, ale również komfortowe łóżko, którego forma i konstrukcja będzie sprzyjać relaksowaniu się. Godną rozważenia opcją jest model rozkładany, o stosunkowo twardym materacu. Zbyt miękki może bowiem powodować wady kręgosłupa. Dobór funkcjonalnego, odpowiadającego potrzebom nastolatka posłania ma wpływ na bezpieczne, ale również przyjemne spędzanie czasu w pokoju.

Pozostałe umeblowanie

Analizując wykaz niezbędnych mebli dla młodzieży, nie możemy pominąć pakownej i estetycznej wizualnie szafy, dzięki której zachowanie porządku w swoich osobistych ubraniach nie będzie niczym skomplikowanym. Podkreślić należy, że jej obecność jest ważna z uwagi na umiejętność kształtowania przestrzeni oraz nauki dbałości o swoje codzienne przedmioty. Jeśli dostępna przestrzeń na to zezwoli, jej uzupełnieniem może być niewielka szafka, przewidziana do przechowywania drobnych akcesoriów oraz stolik, znajdujący szczególne zastosowanie podczas przyjmowania gości.

whi170808

Wnętrzarskie hity na 2017 rok

Funkcjonalizm aranżacji przestrzeni dla nastolatka to jedno, a zachowanie modnego wyglądu to drugie. Meble dla młodzieży wymagają zatem szczególnej oprawy. A tą bez wątpienia będzie kolor Greenery, który nawiązuje do świeżego odcienia zieleni. Stylowe dodatki utrzymane w tej barwie (narzuta, poduszki, ramki na zdjęcia) i jedna ze ścian pomalowana w tym kolorze doda ożywczego i zarazem radosnego charakteru do przestrzeni zbuntowanego nastolatka. Równie ciekawą propozycją jest ściana z korka, zastępująca popularną do tej pory farbę tablicową czy magnesową. Może być zastosowana zarówno na wybranym fragmencie lub całej połaci – w zależności od ilości dostępnej przestrzeni i preferencji dziecka. A do tego półki, których kształt przypomina plastry miodu, z pewnością zainspirują latorośl, jak i odwiedzających ją przyjaciół.