Jak zestawić buty z jeansami?

Wyróżniony Jak zestawić buty z jeansami?

Kiedy na początku XX wieku powstały spodnie ze specyficznego, grubego i sztywnego materiału z pewnością nikt nie spodziewał się, że sto lat później będą miały status ikony mody. Jeansy, bo o nich mowa, pierwotnie przeznaczone były dla klasy robotniczej ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Jednak dziś noszą je wszyscy – młodzi i starzy, dzieci, kobiety i mężczyźni, i to niezależnie od okazji. Jakie więc buty dobrać do tych ponadczasowych spodni?

whi170301

Bohater wielu przedstawień

Odpowiedź „każde buty” może nie być wystarczająco satysfakcjonująco, dlatego warto rozszerzyć ją o konkretne propozycje noszenia jeansów. Na początku warto jednak wspomnieć, że denim to bohater naprawdę wielu przedstawień. Odnajdzie się z powodzeniem w bardzo zróżnicowanych okolicznościach – od biurowego dress code’u, przez coctail party, aż po casualową stylizację codzienną. Jeansów nie wypada założyć chyba tylko przy bardzo oficjalnych okazjach, takich jak wyjście do teatru czy opera, na czerwony dywan albo uroczystości wysokiej rangi. Wszystkie inne okazje, jeśli tylko uwielbiasz wygodę, są idealne do noszenia dżinsów. Tylko, jak je zestawić w naprawdę efektowne stylizacje?

Dżinsowa elegancja

Z jeansowych spodni możesz zrobić coś naprawdę eleganckiego, jeśli tylko dobierzesz ich odpowiedni kolor (nie mogą być mocno przecierane ani jasne) oraz odpowiednio je zaaranżujesz. Panie mogą dodać jeansom szyku, zestawiając je z butami na szpilce oraz koszulą. Podobnie jest w przypadku panów, którzy mogą pozwolić sobie na zastąpienie dżinsami chinosów czy spodni garniturowych. Unikajmy jednak zakładania do jeansów butów od garnituru! O wiele lepsze będą klasyczne oksfordy oraz oczywiście, marynarka w bardziej casualowym wydaniu. Więcej o tym jakie buty pasują do jeansów piszemy na blogu butosfera.

whi170302

Na sportowo

Nie od dziś wiadomo, że dżinsy to synonim komfortu. Z przyjemnością więc nosimy je na weekend czy na zakupy. Wtedy spokojnie możemy dobrać do nich sportowe buty, czyli tzw. Sneakery. Świetny efekt eksponujący modne buty da podwinięcie nogawek do długości 7/8 – u kobiet niedbale w rulonik, u mężczyzn dokładnie w wyraźne, proste zakładki! Wygodnie i bardzo efektownie.

Stylizowanie dżinsów to czysta przyjemność, bo niezależnie od tego, jakie buty do nich założysz, prawdopodobnie całość będzie wyglądała dobrze. Jeśli jednak chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat najlepszych połączeń, zajrzyj na stronę butosfera.pl!