Kiedy i jak rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową

Wyróżniony Kiedy i jak rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową
Zmarszczki są jak siwe włosy – przypominają o tym, że czas płynie nieubłaganie. Marzymy o zachowaniu młodego wyglądu i gładkiej, jędrnej cery przez długie lata. Aby osiągnąć ten cel, nie powinnyśmy czekać na pojawienie się pierwszych oznak wieku na naszych twarzach. W którym momencie warto rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszkową i na czym powinna ona polegać?

Zapobiegaj zmarszczkom zanim powstaną

Nigdy nie jest się zbyt młodym na pielęgnację anti-age, dlatego że skóra zaczyna starzeć się bardzo wcześnie. Około dwudziestego roku życia, wraz z ustabilizowaniem poziomu hormonów, stabilizują się cechy cery. Pozwala to stwierdzić, jaki typ pielęgnacji okaże się najskuteczniejszy dla danego rodzaju skóry. Niestety, już około 25 roku życia zwalnia produkcja kolagenu, a co za tym idzie – skóra powoli traci elastyczność. Proces ten postępuje, chociaż jego pierwsze efekty uwidaczniają się z czasem. Oznacza to, że 25 urodziny są granicznym momentem – od tej pory starzenie się cery staje się coraz bardziej zauważalne. Z tych powodów pielęgnację przeciwzmarszczkową warto rozpocząć, gdy skóra wygląda jeszcze młodo, aby przedłużyć ten stan i znacznie spowolnić skutki upływu czasu.

Odpowiednia dieta i styl życia

Podstawą skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszkowej jest właściwe odżywianie się i prowadzenie zdrowego trybu życia. Warto pić dużo wody, wzbogacić swoją dietę o warzywa i owoce, a także unikać produktów spożywczych składających się głównie z cukrów. W zapobieganiu zmarszczkom kluczowa jest też odpowiednia ilość snu. Najlepiej zrezygnować też z palenia papierosów – toksyny trafiające do organizmu nie sprzyjają zachowaniu młodego wyglądu cery, nawet jeśli regularnie stosujemy kosmetyki przeciwstarzeniowe.

Wizyta u kosmetyczki – wsparcie w pielęgnacji anti-age

Pielęgnację przeciwzmarszkową może wspomóc też wizyta w salonie kosmetycznym. Aby sprawdzić informacje na temat wykonywanych zabiegów i kuracji, zajrzyj na stronę https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-pod-oczy/. Przeczytasz tam również o wskazaniach i przeciwskazaniach pielęgnacyjnych. W ofercie gabinetu znajdziesz zabiegi pod oczy – te o silnym działaniu przeciwzmarszkowym, pielęgnującym albo te zmniejszające sińce i opuchliznę. Ich dobór poprzedza indywidualna konsultacja. W salonie wykonywane są także zabiegi kosmetyczne naczyniowe, skutecznie poprawiające kondycję wrażliwej cery. W razie potrzeby specjaliści doradzą Ci najlepszy sposób na przywrócenie delikatnej skórze jędrności i nieskazitelnego wyglądu.

Nawilżaj, chroń przed promieniowaniem UV i dostarczaj antyoksydantów

Pielęgnację anti-age najlepiej zacząć od ochrony przed Słońcem – zabezpieczenie cery przed działaniem promieni UV to najważniejszy czynnik pozwalający spowolnić procesy starzenia. Oprócz tego zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry i zapewnij jej ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Nawet jeśli masz dopiero 20 lat, nie wystrzegaj się kosmetyków z kwasem hialuronowym czy przeciwutleniaczami.

Dobierz odpowiedni krem przeciw zmarszczkom

Zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżanie i odżywienie skóry oraz ochrona przed wolnymi rodnikami. Dwudziestolatki powinny szukać kremów anti-age o lekkiej konsystencji. Krem odpowiedni dla młodej skóry zawiera kwas hialuronowy, kolagen, witaminy E, C oraz koenzym Q10. Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego połącz z codziennym oczyszczaniem skóry. Dokładnie usuwaj zanieczyszczenia i makijaż, a raz w tygodniu stosuj złuszczający peeling.

Pielęgnację przeciwzmarszczkową trzeba rozpocząć jak najwcześniej, kiedy na twarzy nie widzimy jeszcze oznak wieku. Odpowiednie działania opóźnią starzenie się cery – należy zatroszczyć się przede wszystkim o ochronę i odżywienie cienkiej skóry pod oczami. Aby jeszcze efektywniej zadbać o tę wymagającą partię skóry, warto skorzystać z zabiegów pod oczy u kosmetyczki.