Kupujemy skórzany portfel męski

skórzany portfel męski skórzany portfel męski

Portfel, klucze i telefon, to trzy przedmioty, bez których większość z nas nie rusza się z domu. Ich brak w kieszeni często powoduje u nas niepokój i nic w tym dziwnego, w końcu każdy z nich jest dla nas niezbędny. O ile klucze, pełnią wyłącznie praktyczną funkcję to już na taki telefon i portfel patrzymy nieco inaczej. Dziś telefon musi być dziś duży, naszpikowany gadżetami i najlepiej drogi a portfel? O nim często zdarza się nam zapomnieć, co jest dużym błędem, szczególnie patrząc pod kątem mody męskiej i charakterystyki tego dodatku. Dlaczego warto zadbać o portfel i dlaczego skórzany portfel męski to najlepszy wybór? Odpowiadamy!

Magia portfela ze skóry

Jak to jest, że skórzana galanteria cieszy się od lat takim powodzeniem wśród miłośników męskich gadżetów i fanów mody klasycznej? Odpowiedź jest prosta - skóra ma klasę. Niezależnie, czy spojrzymy na skórzany neseser, pasek, czy właśnie portfel, pierwsze, co przyjdzie nam na myśl, obije się o skojarzenie z elegancją i klasą. Po części jest to spowodowane otoczką ekskluzywności skórzanych elementów, zbudowaną w czasach, gdy skóra była droga i rzadko kogo było na nią stać. Dziś sytuacja dla miłośników skórzanej galanterii rysuje się znacznie lepiej, bo na rynku pojawiło się wiele syntetycznych odpowiedników skóry naturalnej. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wyglądają one podobnie, to np. skórzany portfel męski z naturalnego surowca nadal robi znacznie lepsze wrażenie od swojego sztucznego odpowiednika.

Jak rozpoznać prawdziwą skórę?

Wiedząc, jak wiele podrobionych produktów krąży obecnie po rynku, powinniśmy przed zakupem nauczyć się je rozpoznawać. Jak odróżnić skórzany portfel męski od syntetycznej podróbki? Jest na to kilka sposobów. Pierwsze, co musimy sprawdzić to informacje na metce. Oczywiście ta, może kłamać jednak w większości przypadków, kiedy robimy zakupy w sklepach stacjonarnych i sieciówkach, to metka zdradzi nam najwięcej informacji. Czego na niej szukać? Określeń typu pure leather, 100% natural leather czy real leather oczywiście. Drugim sposobem na odróżnienie falsyfikatu jest sprawdzenie skóry za pomocą dotyku. Fałszywa skóra często sprawia w dotyku wrażenie winylu, jest bardziej toporna, gładsza. Jeżeli już wcześniej mieliście do czynienia ze skórzanymi elementami, to z pewnością poczujecie różnice. Trzecią metodą jest ocena tekstury. Na prawdziwej skórze zobaczyć można nieregularne pory, które w przypadku podróbek, często układają się w powtarzalną fakturę/wzór.

 skórzany portfel męski