Kursy językowe za granicą – naucz się języka obcego na zagranicznym wyjeździe

Wyróżniony Kursy językowe za granicą – naucz się języka obcego na zagranicznym wyjeździe

Nauka języka obcego wcale nie musi być monotonna i opierać się jedynie na nauce gramatyki i „wkuwaniu” słówek na pamięć. O wiele lepszym rozwiązaniem są zajęcia z native speakerami. Mogą one odbywać się w szkole języków obcych, ale jeszcze ciekawszą propozycją są kursy języka obcego, które odbywają się za granicą – tam, gdzie z językiem obcym będziemy mieć styczność praktycznie na każdym kroku. Czy kurs językowy, który odbywa się za granicą jest dobrym rozwiązaniem? Jakie propozycje przygotowują szkoły języków obcych w tym zakresie?

Jakich języków obcych możemy uczyć się na kursie zagranicznym?

To, jakiego języka będzie można uczyć się na kursie zagranicznym zależy od oferty wybranej firmy. Niektóre szkoły językowe specjalizują się tylko w jednym języku i takie kursy oferują również poza granicami naszego kraju. Inne, np. takiej jak EF Education Sp. z o.o. dają możliwość nauczenia się aż siedmiu języków obcych w ramach kursów przeprowadzanych w czasie zagranicznych wyjazdów. Firma oferuje wyjazdy do 19 krajów i aż 52 miejscowości. Dlatego wybór jest bardzo duży – osoby zainteresowane taką formą nauki mogą zdecydować się na naukę angielskiego w Kalifornii lub w Oxfordzie. Kursy organizowane są również w tak egzotycznych dla Europejczyków miejscach jak Dubaj, Seul czy Kapsztad. Pełną listę krajów i miejscowości, w których można odbyć kurs językowy można znaleźć na stronach firm organizujących kursy językowe.

Na jakich zasadach odbywają się kursy?

Każda szkoła językowa oferująca takie wyjazdy ma swoją politykę działania i program wyjazdów. W przypadku wspomnianej szkoły językowej proponowane są trzy przedziały wiekowe, dla których organizowane są wyjazdy połączone z nauką języka obcego. Kursy organizowane są dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Nowe kursy rozpoczynają się zawsze co poniedziałek. Co istotne, kursy dostosowywane są w pełni do umiejętności i oczekiwań osoby, która będzie w nich uczestniczyć. Uczestnik może zdecydować, jak długo będzie trwał kurs oraz gdzie on będzie. Wcześniej natomiast musi określić się, jakiego języka będzie chciał się uczyć.

Jakie są korzyści z takiej formy nauki języka obcego?

Łączenie wypoczynku za granicą z nauką języka obcego to najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu np. w czasie urlopu w przypadku dorosłych czy wakacji, jeżeli chodzi o dzieci i młodzież. Dlaczego to tak dobre rozwiązanie? Przede wszystkim poza granicami naszego kraju, przebywając w miejscu, gdzie nikt nie zna naszego języka siłą rzeczy mamy bez przerwy kontakt z wybranym językiem obcym. To pozwala się nam osłuchać z brzmieniem języka, akcentem i słownictwem. W takim otoczeniu i podczas lekcji z native speakerem o wiele szybciej przychodzi nauka. I jest to nauka „żywego” języka, takiego, jaki stosują na co dzień mieszkańcy danego kraju, a nie języka „książkowego”. Oczywiście nie można tutaj zapominać o nauce podstaw gramatyki czy poznawaniu nowych słów. Jednak kontakt z osobami naturalnie porozumiewającymi się w języku obcym jest nie do przecenienia.

Kolejną zaletą, zwłaszcza dla osób, które już znają trochę język obcy, jest możliwość przełamania tak zwanej bariery językowej, czyli strachu przed mówieniem w obcym języku. Często taka obawa wynika z niepewności oraz strachu, że coś się źle powie i nikt nas nie zrozumie lub co gorsze, zostaniemy wyśmiani. Rozmawiając z innymi otwieramy się i lepiej komunikujemy. W przypadku osób dorosłych często to pozwala przełamać się i rozmawiać w pracy bardziej swobodnie w obcym języku.

W czasie takiego kursu można też poznać nowych ludzi, niekiedy takie znajomości przeradzają się w przyjaźnie na długie lata. Niekiedy takie kursy organizowane są dla osób z różnych krajów, co pozwala na poznanie wielu ciekawych kultur i zwyczajów. Podczas chwil wolnych lub wycieczek z przewodnikiem można też lepiej poznać kulturę wybranego kraju, to również przyczynia się do lepszej nauki języka. Jeżeli pozwala na to czas, można też wybrać się w kilka ciekawych miejsc w okolicy lub skorzystać z uroku pięknych plaż (będąc np. w Kalifornii czy na Malcie), albo ścieżek turystycznych (np. w Wielkiej Brytanii) i przeżyć niesamowite chwile na łonie natury.