Letni strój do pracy

Latem praca przychodzi szczególnie ciężko. Pomijając tęsknotę za wypoczynkiem na plaży czy pluskaniem się w chłodnej wodzie, męcząca jest już sama temperatura.

Z jednej strony panie chętnie zakładają przewiewne bluzki damskie, ale jednocześnie muszą pamiętać o służbowym dress codzie. Choć bywa on traktowany z wielkim przymrużeniem oka, to jednak opłaca się przestrzegać jego zasad. Tylko w ten sposób można wypracować sobie profesjonalny wizerunek. Jak znaleźć rozsądny kompromis pomiędzy elegancją i wygodą?

Materiały wysokiej jakości

W najcieplejsze miesiące w roku bardzo dobrze sprawdza się len czy wysokiej jakości bawełna. Takie materiały zapewniają skórze dostęp świeżego powietrza, odprowadzają wilgoć i pomagają obniżyć temperaturę ciała. W sklepach bez trudu znajdzie się uszyte z nich bluzki, ale także spodnie damskie. Wśród tych ostatnich najbardziej polecane są modele z nieco szerszymi nogawkami. Są wygodniejsze, nie krępują ruchów i nie powodują bolesnych otarć. Jeżeli chodzi o jeansy damskie to w wyjątkowo gorące dni lepiej ich unikać. Sprawdzą się natomiast gdy temperatura spadnie, a także w pomieszczeniach klimatyzowanych. W takich wnętrzach czasami panuje przejmujący chłód, nawet mimo tropikalnych upałów za oknem.

Elegancja w biurowej formie

Latem kuszą różnego rodzaju sukienki koktajlowe oraz bardziej krzykliwe kreacje. Warto po nie sięgać, ale wskazane są raczej na wieczorne przyjęcia czy nieformalne spotkania. W biurze lepiej za bardzo nie szokować strojem, zwłaszcza jeżeli komuś zależy ba byciu traktowanym poważnie i utrzymaniu fachowego wizerunku. Standardowy ubiór obejmuje eleganckie spódnice, spodium oraz koszule damskie. Korzystając z wysokiej jakości materiałów, nie odczuje się dyskomfortu na skutek noszenia takiego klasycznego stroju w gorące letnie dni. Warto nosić spódnice przynajmniej do kolan oraz zasłać ramiona, ponieważ wpisuje się to w standardy przyjęte w wielu zakładach pracy. Można natomiast poszaleć z kolorami. Zamiast tych ciemnych, jak granat czy szary, polecane są barwy pastelowe, żółty, różowy, a nawet krwistoczerwony.

Latem w pracy można prezentować się elegancko, na czym nie musi cierpieć wygoda użytkownika. To czas radości, więc z modą dobrze poeksperymentować, przestrzegając jednak wymogów związanych z zajmowanym stanowiskiem.