Jak działa zapach

Dlaczego po feromony sięgają lekarze? Jaką funkcję spełniały pierwsze zapachy (dużo, dużo wcześniej zanim powstała pierwsza drogeria internetowa)? Dlaczego jest podział na perfumy damskie i męskie? I dlaczego ludzie wpisują w Google frazę „zapachy marzeń opinie”?
Zobaczcie 4 ciekawostki o zapachach!

  • 0

Sucha cera - jak nawilżać skórę twarzy?

Do głównych przyczyn suchej skóry należą źle dobrane kosmetyki, przyjmowane leki, wystawianie ciała na niekorzystne warunki atmosferyczne, zła dieta, a także nieodpowiednia gospodarka hormonalna.

  • 0

Obuwie męskie – trendy 2019

Rok 2019 jest kolejnym rokiem, który potwierdza królowanie sneakersów streetwearowych na polskim i światowym rynku. Niezależnie od tego gdzie spojrzymy, czy na deskorolkowców, czy to na miłośników muzyki rap, czy po prostu na szare ulice miast i miasteczek, wszędzie widać akcent jakim są buty streetwearowe. W kontekście obuwia męskiego można powiedzieć jeszcze więcej, gdyż obuwie dla panów ostatnimi czasy stało się głównym elementem stylizacji. Marki takie jak adidas, Jordan complete, ASICS, Dior, New Balance, Salomon, PUMA i Converse wiodą prym na rynku, jednakże istnieje wiele innych marek, które również zasługują na sporo uwagi.
  • 0

Taupe – kolor o wielu twarzach

Spokojne i bezpieczne - beże i szarości od zawsze były obecne w naszych wnętrzach, a teraz przeżywają swój renesans. Harmonijnie korespondują z innymi barwami, stają się wdzięcznym tłem zarówno dla klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji w każdym stylu. Tym, którym w duszy grają barwy ziemi salon 9design poleca wybór idealny: kolor taupe.

  • 0

Różnice pomiędzy kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Czy producenci kosmetyków sprzedają nam produkty do pielęgnacji opatrzone napisem „for man” tylko po to, by na nas zarobić? Czy może rzeczywiście męska i damska skóra są zupełnie różne w pielęgnacji i potrzebują innych składników? Czy krem nawilżający dla mężczyzn będzie mniej czy bardziej skuteczny od tego dla kobiet? A może krem nawilżający do twarzy dla mężczyzn będzie odpowiadał na nieznane kobietom problemy pielęgnacyjne? Sprawdźmy to!

  • 0

Z PLAŻY DO GABINETU – JAK PODTRZYMAĆ EFEKT WYPOCZĘTEJ SKÓRY?

W czasie urlopu i tuż po nim czujemy się olśniewająco. Wyglądamy jak milion dolarów dzięki wypoczętej skórze i zdrowej złotej opaleniźnie. Niestety często po powrocie z wakacji następuje szybki odwrót i nasza skóra wygląda gorzej niż przed urlopem. Poszarzała, zmęczona, często przesuszona i z dodatkowymi zmarszczkami. Dlaczego tak się dzieje? Jak podtrzymać „wakacyjny look”, a jednocześnie zniwelować negatywne skutki ekspozycji skóry na słońce? Odpowiadamy na to pytanie razem z dr Elżbietą Młyńską – Krajewską z Kliniki Krajewski w Kołobrzegu, która jest w tej dziedzinie prawdziwym ekspertem – w końcu klinika Krajewski znajduje się nieopodal plaży…

  • 0

Ujędrnianie, lifting i redukcja tkanki tłuszczowej – innowacyjna technika laserowa - rozmowa z ekspertem

Wypełnianie, naciąganie, nacinanie, odsysanie. Ból, konieczność znieczulenia, długi czas rekonwalescencji, konieczność powtórzenia zabiegu… To pierwsze skojarzenia związane z  osiągnięciem efektu ujędrnienia, liftingu i redukcji tkanki tłuszczowej twarzy lub ciała. A gdyby tak nie musieć nic wstrzykiwać ani inwazyjnie naruszać bariery skóry? Osiągnąć powyższe efekty w trakcie jednego, małoinwazyjnego zabiegu? Wyjść z gabinetu i wrócić do codziennych czynności jak gdyby nigdy nic? Od niedawna stało się to możliwe. Zapraszamy do rozmowy z ekspertem na temat zabiegu nowej generacji - Endolift.

  • 0

Jak wygrać z upałem podczas biegania? Sposoby na bezpieczny trening latem

Wielu biegaczy właśnie teraz przygotowuje się do jesiennych startów, mimo że upalna pogoda daje się we znaki. Wysokie temperatury niosą za sobą nowe wyzwania i wymagają odpowiedniego przygotowania do letnich treningów. Sztuka biegania obejmuje zdecydowanie więcej pozycji niż tylko właściwe nawadnianie.

  • 0

JAK DBAĆ O SKÓRĘ LATEM? MAMY NA TO KILKA SPOSOBÓW!

Pielęgnacja skóry powinna być jedną z najbardziej podstawowych czynności wykonywanych każdego dnia. (Nie)stety prawda jest taka, że stan naszej skóry powie o nas wszystko: zdradzi wiek, styl życia, a nawet sposób odżywiania… I nawet najlepsze zabiegi medycyny estetycznej nie przyniosą pożądanych rezultatów, jeżeli przed i po nich nie będziemy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Razem z dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika Dr Jagielskiej przygotowałyśmy mały poradnik, w którym zdradzamy, jak dbać o skórę w okresie letnim.

  • 0