SPIERZCHNIĘTE USTA ZIMĄ? NIGDY WIĘCEJ!

Zima, chociaż ma wiele uroków, niekoniecznie jest ulubioną porą roku dla skóry. Nie tylko ujemne temperatury na zewnątrz, ale również suche powietrze w domach, sprawiają, że skóra staje się przesuszona. Najbardziej cierpią najdelikatniejsze miejsca, na czele których znajdują się oczywiście usta. Całe szczęście jest kilka sposobów na to, aby zapobiec ich wysuszaniu i pierzchnięciu.

  • 0

Pożegnaj rozszerzone naczynka i pajączki

Rozwój technologii w medycynie estetycznej nie ustaje ani na chwilę. Dzięki temu dziś o wiele łatwiej pozbyć się nie tylko blizn trądzikowych, ale i typowych dla skóry naczyniowej i nasilających się zimą naczynek oraz rumienia. Odkąd w leczeniu tych zmian stosuje się laser Asclepion Quadro Star Pro Yellow, jest ono jeszcze skuteczniejsze.

  • 0

Uważaj na HIFU!

HIFU jest zabiegiem przeżywającym szczyt popularności. I rzeczywiście jest bardzo dobrą metodą, ale tylko na pewne wskazania i pod pewnymi warunkami. Tymczasem HIFU wykonywane jest nawet w małych salonach, przez nie zawsze doświadczonych specjalistów, bardzo często na problemy, na które w ogóle nie powinno być stosowane. Zważywszy na stopień skomplikowania samej technologii i inwazyjność zabiegu, jest to dość zaskakujące i nie powinno mieć miejsca. Dlaczego? Czym może grozić? Na te pytania odpowiada dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

  • 0

PLAN-R Sylwia Prawdzik design by Gym Hero

Wyobraź sobie, że potrafisz wytrwać na dowolnej zdrowej diecie i kontynuować zdrowy styl życia już na zawsze. Wyobraź sobie, że skończyłaś z podjadaniem i przejadaniem się na dobre, a na Twoim stole zagościł umiar. Wyobraź sobie, że jesteś konsekwentna, wytrwała i zmotywowana. To wszystko osiągniesz pracując każdego dnia z przepięknie zaprojektowanym PLAN-R od Gym Hero. 

  • 0

Medycyna estetyczna — co warto wiedzieć, czy warto na nią stawiać?

Medycyna estetyczna, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, staje się coraz bardziej popularna. Wynika to z faktu, że z jednej strony – coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z niej, z drugiej zaś – za jej pomocą można pozbyć się coraz większej ilości problemów związanych z naszą urodą. Czy jednak faktycznie warto stawiać na takie rozwiązania, a jeśli tak – kiedy i na co warto zwrócić uwagę?
  • 0

Botoks – obalamy mity

Botoks sprawia, że rysy stają się łagodne, a twarz wygląda kilka lat młodziej. Kojarzony jest głównie jako sposób na zmarszczki, ale pomaga również w walce z bruksizmem i nadpotliwością. Co jeszcze warto wiedzieć o botoksie? Tłumaczy dr n. med. Andrzej Krajewski, Prezes Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

  • 0

Bezpieczeństwo i powikłania zabiegów medycyny estetycznej

W medycynie estetycznej nie ma zabiegów stuprocentowo bezpiecznych. Jedne są mniej ryzykowne, inne bardziej, a  bezpieczeństwo wszystkich zależy od kilku czynników. Jak więc ustrzec się niepotrzebnych powikłań i rozsądnie korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej? Opowiada o tym dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, jedyny Polak z dyplomem MSc Aesthetic Medicine University of London.

  • 0

Jak zregenerować suchą skórę zimą?

Jesień już prawie za nami! Pomyśl o zmianie pielęgnacji i już teraz przygotuj się na chłodniejszą aurę. Intensywne nawilżanie to podstawa przemyślanej rewitalizacji skóry. Poznaj aktywne substancje, które  zapewnią ci niezawodną ochronę i blask nawet w pochmurne, zimowe dni.

  • 0

Zabiegi bankietowe - bądź piękna na święta

Jak poradzić sobie z suchą skórą, aby lśnić podczas przedświątecznych spotkań? Jak odmłodzić twarz zaledwie chwilę przed świętami lub zabawą sylwestrową? Na pytania o zabiegi bankietowe odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

  • 0