Zimowy ratunek dla skóry

pr160121
Piecze, swędzi, boli? Zimno, wiatr i wahania temperatur powodują uszkodzenia skóry. Nie zdawaj się na przypadek. Poznaj polecane przez specjalistów metody i ciesz się piękną skórą na przekór zimie.

  • 0

Świat wypełniaczy

pre1601151
Chyba nie ma takiej osoby, która nie słyszałaby o kwasie hialuronowym. To najpopularniejszy preparat z gatunku wypełniaczy, które wykorzystywane są w medycynie estetycznej do zapełniania ubytków w skórze oraz modelowania twarzy. Nie każdy jednak wie, że istnieje również szereg innych substancji, które z powodzeniem mogą go zastępować i dawać nawet lepsze efekty. O zaletach i wadach wypełniaczy opowiada doktor Marek Wasiluk, autor książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic”.

  • 0

Kosmetolog radzi: Jak dbać o cerę naczynkową

tok160114
Rumiane policzki nie zawsze są oznaką zdrowia – czasem to niestety oznaka problemów z naczynkami krwionośnymi. Na kłopoty z cerą naczynkową skarży się coraz więcej dziewczyn i kobiet – zwłaszcza zimą, kiedy skóra twarzy wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji.

  • 0

Zimą pozostań w formie

pre1601191
Uprawianie sportu zimą może przynieść wiele korzyści – oprócz utrzymania kondycji ruch wpływa m.in. na podniesienie odporności. Odpowiednie przygotowanie to klucz do zdrowej i bezpiecznej aktywności.

  • 0

O czym warto pamiętać przed wizytą u fryzjera?

whi160113
Wybierając się do salonu fryzjerskiego, oczekujemy, że poprawimy wygląd swoich włosów, nadamy im nowego charakteru. Mamy nadzieje, że fryzura będzie odświeżona i podkreśli naszą urodę. Czasem jednak dzieje się inaczej – nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Zobacz, co warto zrobić przed wizytą i jak postępować, aby fryzjer lepiej zrozumiał nasze potrzeby.

  • 0

Bez skazy na twarzy Podstawy pielęgnacji cery naczynkowej – część II

pla1512281
Wymagająca cera naczynkowa nie toleruje wielu kosmetyków. W kontakcie z nimi robi się czerwona i piecze, dlatego należy je ograniczyć lub trwale wyeliminować. A jakich składników szukać w produktach do pielęgnacji skóry naczyniowej? Odpowiada Magdalena Krawczyk - dermokonsultantka z Apteki Medicover we Wrocławiu.

  • 0

Dyscypliny łączone

pre151228
W medycynie estetycznej najlepsze efekty przynosi łączenie zabiegów. Z ich skutecznością jest jak z grą zespołową - zawodnicy idealnie się uzupełniają, każdy odpowiada za inny element gry, a to przekłada się na lepszy wynik niż przy działaniu w pojedynkę.

  • 0

Technologia piękna

pre1512151
Dbanie o urodę kojarzy się nam najczęściej z używaniem kosmetyków lub ostrzykiwaniem skóry  różnymi preparatami. Tymczasem zdecydowanie lepsze i jednocześnie bardzo naturalne efekty, dają zabiegi oparte na stosowaniu urządzeń medycznych.

  • 0