Jak wrócić do formy po ciąży?

Przeglądając kolorowe magazyny czy portale internetowe można nabrać przekonania, że powrót do formy po ciąży to kwestia miesiąca. Czy jednak tempo celebrytek, najczęściej wspieranych przez trenera, dietetyka i oczywiście opiekunkę do dziecka ma dużo wspólnego z rzeczywistością większości z nas? Niestety raczej nie, ale nie powinnyśmy się tym przejmować. Każda mama sama powinna wyznaczyć swój cel i szukać najlepszego sposobu uzyskania wymarzonego wyglądu.

  • 0

Pozbądź się przebarwień po lecie!

Wróciłaś wypoczęta z wakacji, a przyjaciółki podziwiają twoją fantastyczną opaleniznę? Nie chcemy ci odbierać zadowolenia, a tym bardziej tego przyjemnego uczucia towarzyszącego podniesionemu poziomowi endorfin i serotoniny, ale sama pewnie doskonale wiesz, że słońce obok szeregu plusów może przynieść także wiele szkód (zwłaszcza jeśli w kąpielach słonecznych brakuje rozwagi). Jednym z najczęstszych „pourlopowych powikłań" są przebarwienia. Zapytałyśmy dr Urszulę Brumer, lekarkę medycyny estetycznej, właścicielkę Kliniki Medycyna Młodości o to, jak sobie z nimi radzić i czy istnieją naprawdę skuteczne terapie

  • 0

Kilogramy zniknęły, a problem pozostał?

Właśnie udało Ci się zmienić styl życia – zdrowo się odżywiasz, uprawiasz regularnie sport, po ciężkich początkach, Twoja waga wreszcie potwierdziła, że to co robisz jest warte wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Czujesz euforię i motywację do dalszego działania, wyglądasz lepiej, ale… choć tłuszcz zniknął i waga zmalała to pewien problem pozostał – zwiotczała skóra.

  • 0

Zawalcz o jędrne i smukłe ciało razem Adą Palką

Kobiety przez większość swojego życia zmagają się z silnym i wyjątkowo podstępnym przeciwnikiem – cellulitem! Aby z tej walki wyjść jako zwycięzca, potrzeba przede wszystkim dużo wytrwałości i systematyczności. Swoimi sposobami na jędrne ciało dzieli się też Ada Palka – trener personalny i ambasadorka marki LR Health&Beauty.

  • 0

Pracujesz w klimatyzowanym biurze? Pamiętaj, żeby zadbać o swoją cerę

Czy chodzenie do pracy latem może być przyjemne? Może, jeśli tylko nasze biuro wyposażone jest w… klimatyzację. Chociaż ten wspaniały wynalazek pomaga przetrwać największe upały, ma również negatywny wpływ na naszą skórę, wysuszając i podrażniając ją. Dlatego jeśli na co dzień przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, koniecznie zadbaj o skuteczne nawilżenie cery.

  • 0

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o przebarwieniach

Lato to okres, w którym nasza skóra jest szczególnie narażona na pojawienie się przebarwień. Niestety nie wszystkie znikają wraz z opalenizną, nie zawsze też ich występowanie wiąże się z promieniowaniem UV. Jak uchronić się przed przebarwieniami i co zrobić, gdy już się pojawią?

  • 0

Botox – najlepszy sposób na zmarszczka mimiczne

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już po dwudziestce. To zmarszczki, które powstają głównie wskutek ruchów mimicznych twarzy – częste mrużenie oczu, marszczenie czoła czy uśmiech sprzyjają ich powstawaniu. Gdy także masz zmarszczki mimiczne i chcesz się ich pozbyć, wybierz botox!

  • 0

Witamina A - zamiast kosmetyczki i okularów

Witamina A ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jednak spełnia także wiele istotnych funkcji fizjologicznych. Uczestniczy w syntezie hormonów steroidowych i dojrzewaniu komórek układu odpornościowego, zapewnia prawidłową budowę kości i szkliwa zębów, a będąc składnikiem barwnika siatkówki oka, wpływa na odbiór bodźców wzrokowych. O zaletach witaminy A mówi mgr farmacji Marta Jajko z Apteki Medicover we Wrocławiu.

  • 0

Pozwól skórze odpocząć!

Szybkie tempo życia, intensywna praca, stres – wszystko to odbija się na zdrowiu i… wyglądzie. Jakie skutki dla kondycji skóry może mieć nasz styl życia i jak pogodzić permanentny brak czasu z potrzebą zadbania o urodę?

  • 0