Premiera kaw z nalewaka – NITRO COLD BREW w COSTA COFFEE

W czerwcu w kawiarniach COSTA COFFEE pojawiła się nowa propozycja dla smakoszy – COLD BREW, czyli czarna, esencjonalna kawa macerowana na zimno, która w krótkim czasie zyskała ogromne rzesze fanów. W lipcu COSTA COFFEE idzie o krok dalej i wprowadza do menu kawę NITRO COLD BREW! Jest to kawa macerowana przez prawie dobę, która po filtracji jest nasycana azotem i serwowana z profesjonalnego tapa. Zdaniem niektórych jej smak przypomina znanego irlandzkiego stouta.

  • 0

Dieta pudełkowa - wybierz rozsądnie.

Z dnia na dzień przybywa zwolenników diety pudełkowej. Nie ma co się dziwić, ponieważ takie posiłki są wygodne, smaczne i zdrowe, a przynajmniej takie powinny być. Niestety wraz ze wzrostem zapotrzebowania, jak grzyby po deszczu wyrastają firmy zajmujące się cateringiem pudełkowym, które często nie mają odpowiedniego zaplecza gastronomicznego i ludzi z wiedzą o tym jak panować nad jakością i bezpieczeństwem gotowanych potraw.

  • 0

Jakie wino i na jaką okazje?

Wino jest doskonałym dodatkiem do różnych dań. Jednak postawienie na stole butelki pierwszego z brzegu wina, które znaleźliśmy w sklepie, nie będzie zbyt dobrym wyborem. Jak wobec tego powinniśmy dobierać wino do okazji, aby smakowało wyśmienicie?

  • 0

Nie marnuj jedzenia. Jak organizować zapasy?

Niespodziewani goście albo brak czasu na zakupy? To te momenty, gdy doceniamy zrobione wcześniej zapasy. Warto jednak wiedzieć, jak robić je z głową, aby zawsze mieć w domu to, co niezbędne, a jednocześnie nie zmarnować jedzenia.

  • 0

Obróbka skrawaniem, czyli jak radzić sobie z warzywami w warsztacie kuchennym

Zmęczeni długą zimą i niedoborem słońca, z utęsknieniem wyczekujemy wiosny, która poza piękną pogodą przynosi także pierwsze świeże warzywa. Warto spożywać je na surowo, gdyż zachowują najwięcej wartości odżywczych. A co, gdy chcemy je poddać obróbce? Nic nie stoi na przeszkodzie! Ważne są jednak odpowiednie akcesoria. Oto podpowiedzi marki à Tab, co powinno się znaleźć w kuchennym warsztacie.

  • 0

Wiosenny bukiet smaków w COSTA COFFEE

Wiosna to czas, w którym dopieszczana coraz większą ilością promieni słonecznych przyroda budzi się do życia – dzień staje się dłuższy, pojawiają się pierwsze pąki i kwiaty. Świat po prostu nabiera kolorów, napawając nas optymizmem. Dodatkowym zastrzykiem pozytywnej energii jest również nowe, wiosenne menu COSTA COFFEE, a w nim m.in. smaki i aromaty jagód goji, granatu oraz słodkiej wanilii.

  • 0

Ile koszy w ekologicznej kuchni?

1 lipca 2017 roku wejdzie w życie Rozporządzenie ministra środowiska z grudnia 2016 roku o selektywnej zbiórce odpadów. Jeśli segregujemy śmieci w domu, od połowy roku powinniśmy dzielić je minimum na cztery frakcje. Czy zmiana przepisów oznacza, że w naszej kuchni powinien pojawić się dodatkowy pojemnik na śmieci?

  • 0

Obiad jak u mamy – schab z linii Natura marki Nove

Domowe obiady najczęściej w pełni doceniamy dopiero wtedy, gdy przestają być codzienną rutyną. W celu zbliżenia się do geniuszu kulinarnego naszych mam warto sięgać po składniki najwyższej jakości. Wyjątkowy smak domowych dań pomoże podkreślić schab z linii Natura marki Nove.

  • 0