Pleśniawki u niemowlaka – jak leczyć?

Pleśniawki u niemowlaka to jedna z najczęściej występujących u dzieci dolegliwości. Może pojawiać się u niemowląt już kilka dni po urodzeniu lub też w kolejnych miesiącach życia. W pierwszym przypadku do zakażenia wywołującymi ją drożdżami najczęściej dochodzi podczas kontaktu dziecka z drogami rodnymi matki w trakcie porodu naturalnego albo podczas karmienia piersią. W drugim zaś za rozwój pleśniawek w dużej mierze odpowiadają rodzice, narażając maluchy na kontakt z ich śliną, przez co dochodzi do zakażenia drożdżakami. Bez względu jednak na przyczynę występowania pleśniawki u niemowląt zawsze wiążą się z odczuwanym przez dziecko dużym dyskomfortem oraz bólem. Jak leczyć pleśniawki i jak łagodzić związane z nimi uciążliwe objawy?
  • 0

Talia osy od zaraz

Żyjemy w świecie uwikłań w ideały rodem z social mediów, a jednym z gorętszych trendów jeżeli chodzi o ciało (jakkolwiek absurdalnie to brzmi) jest, obok kształtnych pośladków, czy powiększonych ust, talia osy. Niestety, często mimo ćwiczeń czy zbilansowanej diety, nierealna do osiągnięcia dla wielu kobiet, choćby ze względu na genetykę, budowę czy przebytą ciążę. Czy jest na to sposób?

  • 0

Zrzucamy szaliki czyli łabędzia szyja na wiosnę

Nadeszły upragnione słoneczne dni. Powoli żegnamy się z golfami i ciepłymi szalikami oplatającymi naszą szyję. Choć jeszcze przez jakiś czas będziemy ją osłaniać to już niedługo nadejdzie czas głębszych dekoltów i sukienek na ramiączkach. Niestety najczęściej dopiero wiosną przypominamy sobie o pielęgnacji szyi i zauważamy, że jej wygląd nie spełnia naszych oczekiwań. Często w porównaniu do zadbanej twarzy szyja wygląda o kilka lat starzej. Na szczęście medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mają do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów, które mogą przywrócić szyi młodzieńczy wygląd.

  • 0

Action inspiruje: wiosenna dekoracja stołu w sam raz na wielkanocne śniadanie

Uroczyste śniadanie w gronie najbliższych to nieodłączny element Świąt Wielkanocnych. Niezależnie od tego, co planujesz zaserwować – polskie specjały, takie jak barszcz biały, tradycyjną babę wielkanocną, mazurka czy mniej standardowe menu – warto również zadbać o odpowiednie przygotowanie stołu na tę okazję. Jego stylowa aranżacja nie musi być droga. Sieć nieżywnościowych dyskontów Action prezentuje trzy różne stylizacje: od zabawnej do minimalistycznej. Wszystkie wymienione produkty (i wiele innych) są dostępne w sklepach Action, w których klienci znajdą wszystko, czego potrzebują, aby w łatwy sposób stworzyć odpowiednią wielkanocną aranżację, nie wydając przy tym dużo pieniędzy.

  • 0

Depilacja Lycon przed urlopem - co musisz wiedzieć?

Zawsze przed sezonem urlopowym, większość pań zaczyna zastanawiać się, czy aby zrobiły już wszystko, co potrzebne, żeby wyglądać na modne, eleganckie i przede wszystkim zadbane. Wyznacznikiem tego ostatniego, jest przede wszystkim gładka skóra. Czas przed wakacjami, to już przedostatni dzwonek, żeby zadbać o zdrową i przede wszystkim skuteczną depilację.

  • 0

Kominki zapachowe: element niezbędny w aromaterapii

Kominki zapachowe to akcesoria, które są niezbędne w aromaterapii. Są one przeznaczone przede wszystkim do aplikacji wosków i olejków eterycznych. Wystarczy dany produkt zamieścić w kominku i podgrzać go, aby doszło do rozprzestrzeniania się zapachu.
  • 0