Idealne ciało – czy to w ogóle możliwe?

Cellulit, rozstępy, zbędne kilogramy – znasz te problemy? Jeśli tak jak większość kobiet borykasz się przynajmniej z jednym z nich na pewno wiesz, jak trudna to walka. Osiągniecie wymarzonego celu nie będzie łatwym zadaniem, ale jest możliwe. W jaki sposób?

  • 0

Obalamy mity w medycynie estetycznej

O medycynie estetycznej można rozmawiać godzinami. Mówi się o niej dobrze i źle, ale jedno jest pewne – wciąż wywołuje kontrowersje. Internet przepełniony jest stertą informacji o zabiegach, jednak nie są one ani wiarygodne ani sprawdzone. Tak rodzą się mity na temat upiększających praktyk wykonywanych za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Nadszedł moment, by je obalić!

  • 0

Bielizna damska na specjalne potrzeby

Bielizna damska pozwala podkreślić atuty sylwetki, zdobyć zainteresowanie mężczyzn i utrzymać je także po ślubie i po pojawieniu się dzieci.

  • 0

Deska do prasowania - czym się kierować przy jej zakupie?

Deski do prasowania to bardzo ważny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Pozwalają ona na bardzo dokładne wygładzenie ubrań, obrusów, pościeli i innych materiałów, które ulegają gnieceniu się w trakcie prania lub długotrwałego przechowywania w szafie. Takie deski różnią się między sobą kilkoma istotnymi parametrami. Przed ich zakupem warto to sprawdzić, by wybrać produkt, który będzie idealnie dostosowany do potrzeb.

  • 0

Chirurgia plastyczna, czyli szycie na miarę

Ciało kobiety nieustannie się zmienia: okres dojrzewania, macierzyństwo, wreszcie coraz bardziej widoczne oznaki starzenia się. Utarta jędrności skóry brzucha czy zmieniająca się struktura biustu to problemy, które najczęściej kierują kobiety do specjalistów. O tym, w jaki sposób można przywrócić atrakcyjny wygląd tych najbardziej newralgicznych części ciała, rozmawiamy z dr. Maciejem Kulickim, chirurgiem plastykiem.

  • 0

Masz liczne przebarwienia? Zobacz, jak zadbać o cerę!

O ile piegi zaliczane są już do pozytywnych zmian na naszej skórze, tak przebarwienia wciąż stanowią problemem, z którym boryka się wiele kobiet. Przejawiają się one najczęściej w postaci niezbyt estetycznych plam i znamion w jaśniejszym bądź ciemniejszym kolorze. Powstają głównie w miejscach narażonych na silne działanie promieni słonecznych, czyli na twarzy, dłoniach, przedramionach, ramionach, szyi czy dekolcie. O ich pozbyciu się marzy wiele kobiet, które każdego dnia starają się ukrywać przebarwienia i plamy pod sporą warstwą fluidu. Jak zadbać o cerę z przebarwieniami? Jak zwalczyć nierówny kolor skóry? Poznaj poniższe wskazówki i zacznij fachowo walczyć z przebarwieniami!

  • 0

Kuchenne superpatenty, czyli jak zapanować nad chaosem

Kuchnia to pomieszczenie specyficzne. Nie bez przyczyny nazywana jest „sercem domu” i prawdziwym „centrum dowodzenia” - tu przygotowujemy posiłki, odbywamy rodzinne narady, a poza tym, wiadomo, że… najlepsze spotkania zawsze kończą się w kuchni. Akcesoria, produkty, przedmioty – czasem ciężko nad nimi zapanować i poskromić dynamiczną energię tego miejsca. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, kilka „superpatentów” i systematyczność w odkładaniu rzeczy na swoje miejsce. Efekt? Chaos pod pełną kontrolą!

  • 0

4 kroki do ukojenia skóry jesienią

Jesień to czas kiedy nasza skóra potrzebuje najwięcej troski i uwagi. Często nie zdążyła się jeszcze zregenerować się po letnich kąpielach słonecznych, a już zaatakował ją sezon grzewczy. Ogrzewanie sprawia, że dom staje się przytulny, ale suche powietrze sprzyja przedwczesnemu starzeniu się skóry. Szorstka, łuszcząca się, podrażniona i ściągnięta skóra oraz pogłębione zmarszczki są tego efektem. Co robić aby zapobiec tym negatywnym skutkom?

  • 0

Te nawyki sprawiają, że skóra starzeje się szybciej

Gładka, rozświetlona cera bez zmarszczek to marzenie większości kobiet. Niestety wraz z wiekiem coraz trudniej utrzymać ten stan – procesy starzenia, stres czy czynniki zewnętrzne krok po kroku pogarszają stan skóry. Chociaż tych zmian nie da się całkowicie zatrzymać, to nie jesteśmy wobec nich całkowicie bezradni – czasami wystarczy zmiana kilku nawyków! Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

  • 0