„Polki nie chcą starzeć się z godnością”

Kobiety z Europy Wschodniej znane są z tego, że zawsze starały się dbać o swój wygląd. Nawet kiedy czasy były ciężkie, one ambitnie stawały na wysokości zadania. Tak jest do dziś – coraz szerzej dostępna medycyna estetyczna jest dużo bardziej popularna w Polsce, niż w niektórych krajach Europy Zachodniej. Dlaczego więc Polki tak chętnie korzystają z zabiegów? Na te i inne pytania odpowiedziała Kalina Ben Sira, założycielka sieci Klinik La Perla.

  • 0

Wybieranie butów z namysłem

Wiele osób wybierając w sklepie obuwie, ma nadzieję, że kupowane przez nich buty będą na tyle wytrzymałe, iż będą starczać na kilka sezonów. Niestety w dobie korzystania przez producentów z gorszych materiałów do produkcji rzadko jest taka możliwość, ale oczywiście sposób, w jaki dba się o buty, ma również ogromne znaczenie. W cieplejsze pory roku nie ma to większego znaczenia, jednakże buty na uszkodzenia najbardziej narażone są w mroźniejsze dni, szczególnie te, które wykonane są z naturalnych materiałów. Dlatego przed tym wyjątkowym okresem w czasie roku, powinno się zastanowić jak dbać o skórzane buty zimą.

  • 0

Zmień skórę na piękną

Spokojnie – nie musisz uciekać się do drastycznych, krwawych metod czy wątpliwych mistyfikacji. Jeśli chcesz zmienić skórę, wystarczy… peeling, czyli zabieg polegający na złuszczaniu naskórka lub głębszych warstw skóry, w celu poprawy jej kondycji. Po jego zastosowaniu skóra staje się miękka, delikatna, gładka, widocznie odmłodzona i elastyczna. Czy jednak peeling jest zabiegiem bezpiecznym? Czy każdy może go stosować?

  • 0

5 sposobów na olśniewającą skórę – przedświąteczne porady last minute

Okres świąteczny i sylwestrowy to czas, kiedy każda kobieta chce wyglądać pięknie i świeżo. Niestety, w natłoku zawodowych i domowych obowiązków nie jest to łatwe. Przedstawiamy listę 5 sposobów „last minute”, dzięki którym twoja skóra zyska młodzieńczy blask, a Ty będziesz czuła się i wyglądała olśniewająco.

  • 0

Młoda cera na dłużej – to możliwe!

Jędrna i nawilżona cera bez zmarszczek to marzenie większości kobiet. Niestety nieuniknione procesy starzenia się oraz niekorzystne czynniki wewnętrze i zewnętrzne sprawiają, że z reguły daleko jej do tego ideału. Jakie problemy skóry najczęściej wpływają na pogorszenie jej wyglądu i jak możemy im przeciwdziałać? Podpowiadamy!

  • 0

Naturalna pielęgnacja zimą w 3 krokach.

Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na ekstremalne warunki atmosferyczne. Na łonie natury i w mieście wystawiona jest na działanie śniegu, mrozu i wiatru, w pomieszczeniach na suche powietrze, a na górskich stokach spotęgowane promieniowanie słoneczne. Poznaj 3 kroki zimowej pielęgnacji, działaj kompleksowo i ciesz się zadbaną oraz zdrową skórą.

  • 0

Cztery kroki do dobrego snu

Na jakość snu składają się cztery główne elementy: wygodny materac, ciepła, lekka kołdra, miękka poduszka oraz właściwe warunki w sypialni. Odpowiednie ich połączenie ma wpływ na zdrowy i komfortowy sen. Podpowiadamy jak sprawić, aby sypialnia stała się miejscem idealnego wypoczynku.

  • 0

Zatrzymaj czas

Kto z nas nie zastanawiał się nad sekretem gwiazd, które z roku na rok wyglądają coraz lepiej? Przecież procesy starzenia się dotyczą każdego, bez wyjątku. Jak więc możliwa jest taka zmiana? Kluczem do sukcesu okazuje się właściwa pielęgnacja i zabiegi medycyny estetycznej, ale jedynie te dające delikatne i naturalne efekty. O czym powinniśmy pamiętać chcąc uzyskać podobne rezultaty?

  • 0

Kiedy makijaż staje się tatuażem… Jak usunąć nieudany makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj trwałego makijażu, który ma na celu ukrycie pewnych niedoskonałości urody lub podkreślenie jej atutów. Zdarza się jednak, że makijaż permanentny został źle wykonany przez linergistkę lub utrzymuje się znacznie dłużej niż powinien, zamieniając się w szpecący tatuaż. Jak możemy go wtedy usunąć? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z nieudanym makijażem permanentnym!

  • 0