Meble łazienkowe w skandynawskim klimacie

Wyróżniony Meble łazienkowe w skandynawskim klimacie

Styl skandynawski zjednuje coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Pojawia się w kuchniach, jadalniach, salonach, ale również łazienkach. Prostota formy nastawiona na funkcjonalność i estetykę – to główne założenia tegoż trendu z północy Europy. Te aspekty okazują się szczególnie ważne w małych przestrzeniach, do jakich z pewnością można zaliczyć łazienkę. Ogrom sprzętów, jaka musi spocząć na zazwyczaj małej powierzchni nie nastraja optymizmem. Pomocne okazują się tutaj meble łazienkowe utrzymane w skandynawskim klimacie, pozwalające ukryć kosmetyki, detergenty oraz zapasowe artykuły codziennego użytku.

Szafka pod umywalkę – nieodzowna w każdym wnętrzu

Podstawowym elementem wyposażenia prywatnego SPA musi być szafka pod umywalkę, optymalnie, jeśli zostanie wykonana z drewna, gdyż ten materiał najlepiej imituje skandynawski trend. Dwie pojemne szuflady z pewnością rozwiążą odwieczny problem związany z przechowywaniem licznych drobiazgów, zaś dopasowane wielkościowo organizery i koszyki pozwolą na sprawne posegregowanie kosmetyków i akcesoriów do malowania. Mając do dyspozycji większą przestrzeń, możemy pozwolić sobie na większą ilość mebli łazienkowych, dopełniających wystrój skandynawskiej aranżacji.

Regularne kształty szafek uwydatnione błyszczącymi uchwytami, pojemnymi półkami i dekorami imitującymi drewno, od jasnego buku po stylowy orzech, aż po czekoladę sprawią, że każde wnętrze będzie prezentować się naturalnie i atrakcyjnie.

Pozostałe umeblowanie

Przeglądając aranżacje rodem z dalekiej Północy, często można natknąć się na obecność drewnianego krzesła lub taboretu, na którym odkładany jest ręcznik, książka czy kosmetyki. Obok mebli łazienkowych stanowią obowiązkowy element, który dodaje indywidualnego, osobliwego charakteru. Krzesła mogą być z oparciem, szczególnie wtedy, gdy dysponujemy dużą przestrzenią, a taborety okrągłe, kwadratowe lub obrotowe. Tego typu umeblowanie dodaje skandynawskim wnętrzom wyrazu. Taki prosty wnętrzarski zabieg zapewni efekt luźnej, nieskrępowanej elegancji.

Innym, równie chętnie stosowanym trikiem jest umieszczanie drewnianej drabiny zamiast klasycznego wieszaka na ręczniki. Eliminuje to konieczność wstawiania dodatkowych mebli łazienkowych, szczególnie tam, gdzie ogranicza nas przestrzeń. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale również szalenie praktyczne. Mokre ręczniki rozwieszone na stopniach drabiny będą szybciej wysychać. Konieczne jest jednak jego uprzednie zabezpieczenie przed wilgocią – kolorową emulsją do drewna lub bezbarwnym lakierem. Szczególnie polecane są odcienie bieli i szarości.

Wnętrza w skandynawskim klimacie są funkcjonalne, proste i zarazem eleganckie. Przy znajomości kilku zasad, ich aranżacja nie będzie stanowiła problemu. Po pierwsze, skupiamy się na jasnych lub białych kolorach wykorzystujących naturalne materiały. Po drugie, wybieramy praktyczne meble łazienkowe o prostym kształcie – drewniane lub ze sklejki, dzięki którym wprowadzimy przytulny charakter. Po trzecie, stosujemy oświetlenie o ciepłym zabarwieniu.

Meble do łazienki urządzonej nie tylko w stylu skandynawskim można znaleźć na stronie: http://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe-222.html

whi170912