Medycyna estetyczna — co warto wiedzieć, czy warto na nią stawiać?

Wyróżniony Medycyna estetyczna — co warto wiedzieć, czy warto na nią stawiać?
Medycyna estetyczna, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, staje się coraz bardziej popularna. Wynika to z faktu, że z jednej strony – coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z niej, z drugiej zaś – za jej pomocą można pozbyć się coraz większej ilości problemów związanych z naszą urodą. Czy jednak faktycznie warto stawiać na takie rozwiązania, a jeśli tak – kiedy i na co warto zwrócić uwagę?

Profesjonaliści, czyli prawdziwa podstawa

To, że gabinetów medycyny estetycznej jest w naszym kraju coraz więcej, powiązane jest również z tym, że ceny za usługi tego typu często zmniejszają się. Jest to oczywiście znakomita wiadomość dla wszystkich klientów czy tych, którzy dopiero chcą nimi zostać. Pamiętajmy jednak, że to, co powinno być dla nas kwestią najważniejszą, jest profesjonalizm osób, na których usługi chcemy się zdecydować.

Pomimo tego, że jest to kwestia istotna, nie powinniśmy sugerować się jedynie ceną. W wielu przypadkach przekłada się ona na jakość – i nie mówimy tutaj o samych umiejętnościach, wiedzy czy doświadczeniu personelu medycznego, lecz również o jakości urządzeń czy preparatów, które będą wykorzystywane podczas wybranych przez nas zabiegów.

Przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg, warto zapoznać się z opiniami osób, które zdecydowały się na niego wcześniej, poznać ich odczucia i dowiedzieć się, jakie miały problemy lub na co radzą zwrócić uwagę. Dzięki temu nasza wiedza na ten temat wzrośnie, co znów przełoży się na to, że będziemy mogli lepiej ocenić, czy dana oferta jest korzystna, czy też nie.

Internet nie zawsze powie nam prawdę

I chociaż przed chwilą polecaliśmy korzystanie z niego, to pamiętajmy o tym, aby nie wierzyć mu bezwiednie. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, w której to my chcemy dyktować lekarzom, co powinni robić, na podstawie zdobytych przez nas wcześniej w internecie informacji. W wielu gabinetach medycyny estetycznej zdarza się sytuację, w której pacjentki domagają się konkretnych zabiegów, nawet bez konsultacji lekarskich! Dopiero po nich okazuje się, że remedium na ich problemy jest zabieg, ale… zupełnie inny. Dlatego zawsze warto stawiać na wiedzę lekarzy, do których się udajemy, nie tylko na wiedzę z internetowych forów.

Nie każdy zabieg jest dla Ciebie

Kolejną rzeczą, o której zapominają pacjentki wielu gabinetów medycyny estetycznej, jest fakt, że do konkretnych zabiegów istnieje lista przeciwwskazań, które skutecznie go uniemożliwiają. Jeżeli poszukujemy rozwiązanie konkretnego problemu naszej urody, warto sprawdzić, czy aby na pewno mamy możliwość skorzystania z zabiegu, który wydaje nam się właściwy.

Oczywiście i w tym przypadku ostatnie słowo należy do lekarza. W każdym profesjonalnym gabinecie lekarz przeprowadzi wywiad i badania, dzięki którym umożliw danej pacjentce zdecydowanie się na dany zabieg lub też nie. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o nasze zdrowie, dlatego nie ma sensu polemizować z lekarzami czy namawiać ich, aby pomimo przeciwwskazań zdecydowali się na dany zabieg. Jedyną słuszną reakcją jest poszukanie alternatyw – istnieje wysoka szansa, że z pomocą lekarza ich odnalezienie nie będzie takie trudne!

Stawiamy na naturalność

I chociaż nie możemy do tego nikogo zmusić, polecamy Wam, aby zawsze stawiać na zabiegi, których efektem będzie poprawienie naszego wyglądu, ale w sposób po prostu naturalny. Odradzamy przesadę i decydowanie się na zabiegi z efektami po prostu skrajnymi. Chociaż widać to w świecie wielu celebrytów, nie powinniśmy zbytnio eksperymentować z naszym wyglądem, zwłaszcza w tym wypadku, ponieważ efekty mogą okazać się nieodwracalne.

Efekt wymaga cierpliwości

Nie dajmy wmówić sobie, że w przypadku medycyny estetycznej, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nasz wygląd zmieni się w ciągu kilku godzin.

"Wiele z zabiegów wymaga podchodzenia do nich regularnie lub zdecydowanie się na ich serię – ponieważ tylko w takim przypadku efekty będą zauważalne. To normalne, że w wielu przypadkach poprawa urody nie następuje natychmiast." podkreśla Joanna Kuschill – Dziurda z www.medestetis.pl.

W części przypadków konieczna będzie też praca własna, mowa, chociażby o stosowaniu po lub między zabiegami konkretnych kosmetyków czy preparatów, ponieważ są one niezbędne do osiągnięcia zamierzonego efektu. Wykonujmy wszystko regularnie, zgodnie ze wskazówkami naszego lekarza. Jeżeli będzie inaczej, może okazać się, że efekty nie przyjdą lub nie będą nas satysfakcjonować – i będzie to tylko nasza wina.

Instytut Medycyny Estetycznej Medestetis

Tak, na medycynę estetyczną warto stawiać, ale tylko w przypadku, gdy chcemy mieć do czynienia z profesjonalistami, którzy w sposób bezpieczny i odpowiedzialny zadbają o naszą urodę. Jeżeli poszukujecie miejsca, gdzie czekają na Was tacy ludzie, zachęcamy do sprawdzenia oferty Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis. Posiadają oni niezwykle doświadczony personel, który stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności. Urządzenia i preparaty wysokiej klasy sprawią, że możliwe będzie uzyskanie maksymalnie dobrych efektów. Szeroka oferta zabiegów sprawi, że każda z Was będzie mogła zadbać o swoją urodę kompleksowo.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową Medestetis.pl – tam możecie zapoznać się ze szczegółami oferty Instytutu. Gwarantujemy, że spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek!

medestetis