Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Wyróżniony Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
Medycyna estetyczna stale się rozwija i proponuje coraz to nowsze zabiegi pielęgnacyjne. Takimi zabiegami jest między innymi mikrodermabrazja, czyli wolne ścieranie powierzchni skóry – mikrowarstwa po mikrowarstwie. Metoda ta jest wykonywana pod kontrolą specjalisty, tak, by nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Poprawia i ujędrnia skórę, cofając różne niepokojące zmiany w naskórku. Redukuje również łojotok oraz natłuszczenie. Czy warto go wykonać? Jak najbardziej.

Mikrodermabrazja i kryształki korundu

W gabinetach odnowy biologicznej metoda ta jest bardzo popularna. Użycie obojętnych dla skóry kryształków pozwala na wykonanie peelingu zrogowaciałej warstwy i odnowienie. Pozwala również na dopasowanie działań do danego schorzenia, ponieważ osoba wykonująca zabieg może naruszyć również naskórek i skórę właściwą. Wszystko dzieje się pod okiem lekarza, który uznaje, że takie działanie jest wskazane i faktycznie pomoże w walce na przykład z łojotokiem. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Nie podrażnia i nie utrudnia późniejszego funkcjonowania, wręcz przeciwnie.

Jak wygląda mikrodermabrazja?

Na samym początku kosmetyczka wykonuje demakijaż. Nim zacznie się właściwa część zabiegu, wykonuje jeszcze peeling enzymatyczny, który ma za zadanie pobudzić skórę. Następnie następuje dezynfekcja. Sam zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnych głowic. Po wykonaniu mikrodermabrazji najważniejsze jest nałożenie specjalnej maski odżywczej oraz intensywne nawilżenie, żeby jeszcze mocniej odżywić skórę. Dzięki temu po kilku powtórkach zyskujemy zupełnie nowy wygląd, świeży i odmłodzony.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, odwiedź salon kosmetyczny warszawa. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania dotyczące tej metody peelingu skóry, jednak warto wiedzieć, że jest ona skuteczna po około 10 zabiegach. Wskazania do mikrodermabrazji są różne, przede wszystkim dotyczą takich dolegliwości, jak trądzik, płytkie zmarszczki, blizny potrądzikowe, blizny po oparzeniach. Efekty są widocznie praktycznie natychmiast, co jest niewątpliwym plusem tego działania. Od razu można zauważyć likwidację drobnych zmarszczek mimicznych, a także poprawę elastyczności. Zmniejsza się również widoczność nieestetycznych przebarwień oraz blizn, nie tylko po trądziku. Skóra wygląda lepiej – twarz wydaje się wypoczęta i odżywiona. Zabieg działa również na cellulit, co jest niewątpliwym plusem.