Podkład matujący czy rozświetlający? Poznaj trendy tegorocznej wiosny

Wyróżniony Podkład matujący czy rozświetlający? Poznaj trendy tegorocznej wiosny

Chcesz nadążać za najnowszymi trendami w makijażu i olśniewać gładką cerą? Nie wiesz, czy lepiej matować skórę, czy postawić na rozświetlony look? Pomożemy ci wybrać podkład, który odmieni cię na wiosnę, i sprawi, że pokochasz swoje odbicie w lustrze.

Co będzie modne wiosną 2017?

Rozświetlający makijaż, lekko połyskująca skóra, która zachwyca świeżością – to niezmiennie wiosenny hit kolejnych lat. Nie inaczej jest tej wiosny - modelki na wybiegach wyglądają wyjątkowo naturalnie, króluje makijaż w stylu no-make-up, jasna jednolita cera i bardzo delikatne rozświetlenie. Do wykonania takiego modnego makijażu idealne będzie połączenie podkładu matującego z niewielką dozą rozświetlacza. Bardziej wymagającej cerze przyda się jeszcze korektor w odpowiednim kolorze. Co konkretnie wybrać? Podpowiadamy.

Podkład matujący kontra podkład rozświetlający

Chcesz pięknie wyglądać i być modna? Użyj odpowiednich kosmetyków dopasowanych do potrzeb twojej skóry. Wybieraj z tego, co jest teraz na czasie:

Skóra normalna, bez przebarwień, wyprysków, o ładnym jednolitym kolorycie. Jeśli jesteś szczęściarą i nie masz większych problemów z cerą, wystarczy ci podkład lekko matujący i nałożenie rozświetlacza w strategicznych miejscach: na kościach policzkowych, grzbiecie nosa, w punkcie nad ustami oraz na powiekach (to najnowszy trend!). Zapomnij o matujących pudrach! Osiągniesz efekt matowej maski, od którego makijażyści zdecydowanie odchodzą. W twoim przypadku świetnie sprawdzi się także rozświetlający podkład mineralny, bo jest lekki, średnio kryje i daje bardzo naturalny wygląd.

Skóra tłusta, mieszana, problemowa. Jeśli twoja twarz błyszczy się za bardzo, możesz użyć mocniej kryjącego podkładu, który zmatuje cerę i jednocześnie zatuszuje niedoskonałości. Postaraj się jednak, aby mat nie był całkowity, podkreśl kości policzkowe np. lekko połyskującym pudrem, koniecznie rozjaśnij i rozświetl powieki. Rozświetlacz nakładaj oszczędnie.