Polska projektantka Barbara Piekut zachwyciła swoją kolekcją na Berlin Fashion Week 2018"

Nowy rok zaczął się wspaniale dla Barbary Piekut i jej marki MO.YA, która w poniedziałek miała swój pokaz w ramach Berlin Fashion Week, Fashion Hall, gdzie na wybiegu swoje kolekcje prezentowali projektanci z Niemiec, Włoch, Izraela, Ukrainy i Brazylii.

Projektantka pojechała do Niemiec z najnowszą kolekcją "Elemlents" oraz z partnerem pokazu, firmą CYBEX.

Cała kolekcja jest bardzo spójna ze stylem, któremu Barbara Piekut jest wierna już od pięciu lat i z którym jest kojarzona. I tak oto w "Elements" królują koronki francuskie, zdobienia i subtelne jedwabie oraz muśliny. Jest to największa jak do tej pory i chyba najbardziej pracochłonna z kolekcji - składa się z 30 sylwetek, pochłonęła setki metrów tkanin i kilogramy aplikacji, a prace nad nią trwały niemal rok. Całość utrzymana jest w tonacji bieli, czerni i złota. Większość modeli powstawała od początku do końca ręcznie, co czyni je absolutnie wyjątkowymi i nie do powielenia 1:1.

Projektantka ma na swoim koncie wiele nagród u wyróżnień, a wśród jej klientek są takie osoby, jak Justyna Steczkowska, Monika Zamachowska, Anna Dec, Anna Piszczałka, czy Agnieszka Kaczorowska. Projektuje od 5 lat i słynie ze swego zamiłowania do haute couture. W jej atelier powstają suknie ślubne i wieczorowe w krótkich seriach lub całkowicie z zastrzeżeniem wzoru, zakrawające wręcz o rękodzieło.

Barbara Piekut z kolekcją "Elements" zagości jeszcze w tym roku w Mediolanie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

fot: Tomasz Hodun www.fotomasz.pl