Poradnik urodowy dla młodej mamy

Wyróżniony Poradnik urodowy dla młodej mamy
Kiedy kobieta zostaje matką, jej świat dosłownie staje na głowie. Opieka nad maleństwem, karmienie, przewijanie i inne niezbędne przy nim zabiegi pochłaniają większą część dnia. Doba często staje się za krótka, brakuje czasu na sen i odpoczynek, a wygospodarowanie wolnej chwili tylko dla siebie graniczy z cudem. Niestety nie wpływa to korzystnie na wygląd. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie młodej mamy i brak czasu na odpowiednią pielęgnację skóry dają o sobie znać w postaci poszarzałej i zmęczonej cery.

Na szczęście szybko można to zmienić. Maseczki odświeżające z gliny to sposób na przywrócenie skórze blasku.

Glinka - cudowny środek o zdumiewającym działaniu

Właściwości lecznicze glinek znane były od wieków, ale w kosmetyce znalazły one zastosowanie całkiem niedawno. Okazało się bowiem, że mają one niezwykle korzystne działanie na skórę twarzy i ciała, a także na włosy. Glinka to naturalny minerał ilasty, zbudowany z uwodnionych krzemianów, jak również żelaza i magnezu. Jest również surowcem bogatym w szereg cennych składników mineralnych. Co więcej, posiada ładunki ujemne, które z łatwością przyciągają cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są między innymi w substancjach toksycznych. Glinki mają również właściwości antyseptyczne, oczyszczające, jak i absorpcyjne. Pochłaniają ze skóry nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia, a także produkty metabolizmu. Te wyjątkowe walory glinek znalazły zastosowanie w kosmetyce. Maseczki do twarzy z tym cennym składnikiem mają niebywały wpływ na skórę.

Młoda mama może mieć piękną i zadbaną cerę

Na rynku jest wiele kosmetyków, w składzie których znajdują się glinki. Najbardziej efektywne w działaniu są jednak maseczki z gliny. Młoda mama ma do wyboru kilka jej rodzajów, wszystko zależy od tego, jakie potrzeby ma jej skóra. Maseczki z zielonej glinki będzie potrzebowała kobieta o cerze tłustej i trądzikowej. Właścicielka skóry delikatnej i wrażliwej użyje raczej białej, ponieważ jest ona wyjątkowo łagodna w działaniu. Maseczki odżywcze oparte na tym cennym składniku są wyjątkowo łatwe w przygotowaniu. Zwykle są one sprzedawane w formie miałkiego proszku, który należy rozrobić z wodą lub łagodnym naparem ziołowym, tak, aby uzyskać formę gęstej pasty. Tak przygotowaną maseczkę nakłada się na skórę twarzy i dekoltu. Po 20 minutach należy dokładnie zmyć maskę i zastosować używany na co dzień krem. Nie potrzeba więc zbyt wiele zachodu, aby właściwie zadbać o skórę. Młoda mama w nałożonej na twarz maseczce może zająć się swoimi obowiązkami, a w tym czasie glinka zatroszczy się o jej urodę.