Rower elektryczny - który wybrać?

Sprawdzą się do szlifowania kondycji oraz do dojazdów do pracy. Miłośnicy dłuższych, górskich wypraw też je pokochają. Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność wśród Polaków. Przed jego zakupem warto się zastanowić, do jakich celów będzie on użytkowany.

Jedziemy do pracy

Rower do pracy powinien być przede wszystkim wygodny. W końcu czasem trzeba będzie spędzić na nim kilka dłuższych chwil. Warto zwrócić uwagę na wielkość kół ponieważ to między innymi one zapewniają komfort jazdy. Do tego należy dodać siodełko i kierownicę, które powinny być wykonane z najlepszych materiałów by jazda była bezpieczna i wygodna. Plusem jazdy do pracy rowerem elektrycznym jest to, że nie spowoduje zmęczenia, tak jak jazda na standardowym rowerze. Silnik elektryczny wspomoże jazdę podczas wzniesień czy trudniejszego terenu. Unikniemy konieczności zmiany ubrania w biurze czy wzięcia prysznica. Miejski rower elektryczny Luna 28 marki TrybEco zapewni stabilną pozycję podczas jazdy oraz bezpieczne dotarcie do celu. Można do niego zamontować stylowy koszyk, który zawsze się przydaje podczas miejskich podróży.

Bierzemy rower na wycieczkę

Mamy tutaj dwa rozwiązania. Możemy od razu wsiąść na rower i bezpośrednio z domu wyruszyć na wycieczkę. Druga opcja jest taka by zapakować rower do bagażnika. Przy tym wariancie warto zastanowić się nad składnym rowerem elektrycznym. Jego przewagą nad standardowym rowerem jest to, że można go schować do bagażnika. Model Compacta 26, to bardzo wygodny, największy składany rower elektryczny na rynku o kołach 26". Natomiast model Compacta 12 składa się jak „scyzoryk”, można go zabrać na łódkę, nad jezioro lub do parku. Sprawdzi się także podczas wypadów kempingowych.

Dla miłośników wypraw w teren

Jazda po bezdrożach wymaga doskonałego przygotowania rowerzysty jaki i samego roweru. Dlaczego do tego typu wycieczek warto wybrać pojazd hybrydowy? Elektryczne wspomaganie, które jest w tych rowerach znacznie poszerzy jego możliwości jezdne. Gdy zabraknie sił lub teren będzie bardziej wymagający, wystarczy włączyć silnik elektryczny. Model Terra 28 jest wyposażony właśnie w taki system. Posiada mocną ramę oraz koła przystosowane do jazdy terenowej w dwóch wielkościach – 26” i 28”.

Elektryk jest dla każdego

Warto wspomnieć, że rowery TrybEco posiadają inteligentną ładowarkę, która po naładowaniu akumulatorów sama się wyłącza. Silniki rowerów są umiejscowione są w przedniej piaście, są bezszczotkowe, więc nie stawiają oporów, a ich moc wynosi zgodnie z prawem 250 W. Z kolei umiejscowienie baterii w tylnej piaście pozwala znacznie obniżyć́ środek ciężkości roweru, a także poprawia jego wyważenie. Dodatkowo, ciężary silnika i baterii umiejscowione w osi koła nie stanowią obciążenia - gdy nie korzystamy ze wspomagania elektrycznego, jedziemy jak zwykłym lekkim rowerem. Takie umiejscowienia baterii oraz silnika wpływa także na wygląd roweru. Nie różni się on od tradycyjnych dwukołowców ponieważ na pierwszy rzut oka nie widać powyższych komponentów. Rower z napędem elektrycznym to pojazd, który nie wyklucza wiekowo ani kondycyjnie. Daje tym samym więcej możliwości niż tradycyjny dwukołowiec. Warto wspomnieć, że rowery TrybEco posiadają inteligentną ładowarkę, która po naładowaniu akumulatorów sama się wyłącza.