Słoiki do kosmetyków

Wyróżniony Słoiki do kosmetyków
Zwykle, kupując kosmetyk w postaci kremu, płynu czy sprayu, nie poświęcamy zbyt dużo czasu na oglądnie opakowania. Bardziej interesuje nas jego zawartość i to czy preparat da efekty, obiecywane przez producenta. Opakowanie jednak ma duże znaczenie, dzięki spełnieniu standardów przy jego produkcji, może być bezpieczne dla nas i nie mieć szkodliwego działania na sam preparat.

Standardy produkcji

Produkcja opakowań musi spełniać określone kryteria, dlatego wykwalifikowany personel, przeprowadza kontrole jakości na każdym etapie produkcji. Pozwala to zminimalizować negatywny wpływ na środowisko oraz zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Takie działania pomagają spełniać oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów.

Wygodne opakowania

Słoiki do kosmetyków powinny charakteryzować się funkcjonalnością i bezpieczeństwem stosowania. Niektóre preparaty mogą zniechęcać do siebie niewygodnym atomizerem. Nawet jeśli produkt jest dobry, ale użytkowanie go nastręcza trudności, może być to powodem do narzekań. Trzeba przyznać, że użytkowniczki kosmetyków potrafią radzić sobie z problemowymi opakowaniami, ale znacznie lepiej jest, kiedy możemy korzystać z kosmetyku bez tracenia czasu na szukanie sposobów na jego optymalne dozowanie.

Czym kierujemy się kupując krem?

  • Efektywne działanie,
  • Wygląd opakowania,
  • Dobry stosunek ceny do jakości,

to 3 główne aspekty, które pozwalają nam dokonać decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o wygląd, niektórzy mogliby się spierać, ale często kobiety przyznają się, że kupiły produkt, ponieważ spodobała im się buteleczka. Ponadto możemy sobie nawet nie uświadamiać tego, że decyzję o zakupie podejmujemy na poziomie podświadomości.

Działanie kremów jest różnorodne i wielopoziomowe. Jego główną funkcją ma być nawilżenie, jeśli towarzyszy mu obecność składników, odpowiedzialnych za wypełnienie zmarszczek, to chętnie dokonujemy zakupu, spodziewając się realizacji obietnic. Nasze umysły przykładają dużą wagę do wyglądu opakowania. W tym celu fachowcy od marketingu poświęcają czas na nowoczesną i profesjonalną oprawę opakowania. Im jest ono wygodniejsze i bardziej zachęcające do użytkowania, tym większe prawdopodobieństwo, że klient kupi produkt kolejny raz. W przypadku kosmetyków nie jest to tak oczywiste, ponieważ na rynku kosmetycznym pojawia się mnóstwo nowych produktów, które warto przetestować.

whi190131

Opakowanie kremów możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Słoiki do kremów wykonane ze szkła - mają wielu zwolenników, ale trzeba być ostrożnym, żeby ich nie upuścić, zwłaszcza na płytki.
  • Plastikowe opakowania - są wygodne, lekkie i bezpieczne, sprawdzają się w czasie podróży.

Wybór odpowiednich opakowań do kosmetyków staje się łatwiejszy, kiedy zapoznamy się z ofertą kilku producentów, oto link jednej z firm, która od lat specjalizuje się w produkcji opakowań kosmetycznych: