Spinki – jak dopasować je do krawatów?

Biżuteria jest niezwykle ważnym elementem garderoby zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Panowie, tak samo jak panie, przywiązują wagę do nienagannego wyglądu, który świadczy o ich statusie społecznym, guście czy zajmowanym stanowisku. Do męskiej biżuterii zaliczają się nie tylko eleganckie zegarki, ale przede wszystkim spinki – zarówno te do mankietów, jak i te do krawatów. To one nadają wyjątkowego charakteru każdemu mężczyźnie, jednocześnie podkreślając cechy jego osobowości czy indywidualizmu. W związku z tym warto zastanowić jak dobrze dopasować spinki do krawata, spinki do mankietów, żeby nie wyglądać groteskowo, a jedynie podkreślić swój wizerunek w elegancki sposób.

Ozdoba krawata

Moda na noszenie spinek do krawata pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie pierwotnie taki spinki nosili żołnierze przy mundurach wyjściowych. Jednak z biegiem czasu, spinki do krawata stały się na tyle powszechne, że panowie z różnych storn świata zaczęli ich używać. Niezwykle ważne przy noszeniu spinek jest ich umiejscowienie na krawacie. Spinki do krawata najlepiej założyć, licząc od góry koszuli, między trzecim a czwartym guzikiem. Duże znacznie ma także zależność między długością spinki a szerokością krawata. Właściwie założona ozdoba powinna kończyć się w trzech czwartych szerokości krawata. W innym wypadku będzie wyglądała albo śmiesznie, albo niestety nieestetycznie. Jeżeli jednak proporcje są zachowane, to spinka powinna się prezentować bardzo elegancko. Przy zakładaniu spinek do krawata warto zwrócić uwagę na powszechną zasadę. Żadna spinka nie powinna za bardzo przyciągać uwagi. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy to spinka będzie ważniejsza niż twarz osoby ją noszącej. Ważne jest również unikanie łączenia pstrokatego, wzorzystego krawata oraz spinki z wzorami, charakterystycznym elementem czy kolorowej. Te dwa elementy męskiej garderoby powinny się raczej uzupełniać, a nie dublować. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór spinek do krawata, które zaopatrzone są w rozmaite wzory i pomogą spersonalizować danego mężczyznę w interesujący sposób.

Ozdoba mankietów

Bardzo popularne, w ostatnim czasie są takie spinki do mankietów, które pełnią nie tylko rolę biżuterii jak spinki do krawata, ale także spinają koszule, jak guziki. Ten rodzaj spinek podkreśla z pewnością elegancję mężczyzny, bowiem spinki do mankietów używane są bardzo często na wielkie wyjścia, typu śluby czy gale. Jednak obecnie na rynku występuje bardzo wiele spinek casualowych, które doskonale nadają się, na co dzień, do pracy, czy zwyczajne spotkania. Przy zakupie spinek warto zastanowić się, do jakiej koszuli mają pasować i na jaką okazję. Jeżeli mają być to eleganckie spinki do mankietów, wówczas należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane – najlepiej, żeby to były materiały szlachetne takie jak miedzy innymi złoto czy srebro, a także kształt, jaki posiadają – najlepiej eleganckie są klasyczne kształty. Wówczas będzie można mieć pewność, ze spinki będą idealnie pasowały do koszuli, krawata i dodadzą elegancji całemu wizerunkowi. W tym wypadku także należy pomyśleć o ogólnym looku i nie łączyć zwyczajnego, kolorowego krawata z eleganckimi spinkami, czy odwrotnie, bowiem w łatwy sposób cały strój może utracić spójność i wyglądać po prostu groteskowo.

whi180130

Ważne akcesoria

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet nie mają zbyt licznych możliwości do podkreślania swojego stylu. Dlatego właśnie wybór spinek czy to do krawata czy to mankietów może doskonale spełniać tę funkcje. Warto także zwrócić uwagę na całe komplety, ponieważ na rynku dostępne są zarówno spinki do krawata jak i do mankietów z jednej serii. Oznacza to, że mężczyzna może dopasować w delikatny sposób te dwa elementy i łącząc je, zapewnić sobie wyjątkowy look. Jednak wówczas warto zwrócić uwagę na krawat i wybrać raczej stonowany i w jednolitym kolorze, w taki sposób, aby nie rzucał się w oczy, a jedynie podkreślał elementy biżuteryjne i stanowił dla nich odpowiednie tło.