Swetry męskie z dekoltem – co wybrać i dlaczego?

Wyróżniony Swetry męskie z dekoltem – co wybrać i dlaczego?

Swetry męskie to niezwykle uniwersalna część garderoby – w zależności od fasonu i kolorystyki mogą mieć charakter sportowy, casualowy lub bardzo elegancki. Warto przy tym pamiętać, że oprócz pasującego rozmiaru czy ulubionego koloru, ważną kwestią jest rodzaj dekoltu w swetrze męskim.

Większości mężczyzn dekolt kojarzy się z ubraniami damskimi: sukienkami, bluzkami, koszulami. Nic bardziej mylnego! Dekolt to również domena ubrań dla panów – posiada go przecież każdy sweter męski. Wbrew stereotypowym opiniom, rodzaj dekoltu wpływa na to, jak prezentuje się sylwetka – niektóre dekolty mogą skracać szyję, w innych niekorzystnie mogą wyglądać panowie o wąskich ramionach, jeszcze inne uwypuklą zaokrąglony brzuch. Jakie męskie swetry z dekoltem pasują do konkretnej sylwetki?

Modne swetry męskie z dekoltem

Dekolty w swetrach męskich dzieli się ze względu na ich kształt.

  • Swetry męskie z dekoltem w serek – czyli w kształcie litery V. Oczywiście w męskich swetrach nie są one tak mocno wycięte jak w przypadku ubrań dla pań, ale mają takie same właściwości. A więc dekolt w serek wysmukla sylwetkę, wydłuża szyję, optycznie odejmuje kilogramy. Sweter taki doskonale prezentuje się z założonym pod spód gładkim, jednobarwnym T-shirtem.
  • Swetry męskie z dekoltem łódką – czyli zaokrąglonym, przypominającym literę U. Tego typu dekolt optycznie poszerza ramiona, więc polecany jest panom, którzy nie mogą pochwalić się zbyt imponującymi barkami. Z drugiej strony zaokrąglony dekolt w swetrze może optycznie powiększać brzuszek.
  • Swetry męskie z dekoltem zabudowanym – a więc sięgającym szyi. Może optycznie skracać szyję, więc po swetry tego typu nie powinni sięgać panowie o krótkiej szyi i nisko osadzonej głowie. Z drugiej strony, to najbardziej uniwersalne modele, pod które można zakładać zarówno T-shirty, jak i koszulki typu polo czy koszule z kołnierzykiem.

Ciekawą opcją są także swetry z dekoltem zapinanym na ekspres lub guziki, w przypadku których można samemu regulować ich wielkość. Lekko rozpięte posiadają kształt litery V, zapięte – przypominają golf, doskonale chroniąc szyję przed chłodem. Zazwyczaj takie swetry mają sportowy charakter, więc nie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Sweter męski z dekoltem na każdą okazję

W zależności od tego, jaki sweter męski z dekoltem założy mężczyzna i jakie inne elementy garderoby do niego dobierze, może stworzyć zarówno stylizację casualową, jak i do pracy. Męskie swetry z dekoltem w kształcie litery V w połączeniu z dżinsami, gładką koszulką oraz butami o lekko sportowym charakterze stworzą strój, który z powodzeniem można założyć na spotkanie z kolegami czy wyjście do kawiarni. Z kolei sweter męski, pod który założy się koszulę z kołnierzykiem i doda do tego spodnie z materiału oraz eleganckie obuwie, będzie świetną podstawą stylizacji do pracy – oczywiście jeśli firmowy dress code nie wymaga przychodzenia do pracy w garniturze.