Trendy w makijażu wiosna/lato 2016

ATT00243
Świat makijażu już żyje najnowszymi trendami, które będą dominować w sezonie wiosna/lato 2016. Zaczerpnij kilka inspiracji od mistrzyni wizażu – Agnieszki Brody, by stworzyć wyma-rzony make up podobny do tych, które królują na światowych wybiegach.

Promienna cera pełna blasku to podstawowy akcent w makijażu. W myśl zasady – mniej znaczy więcej, warto zdecydować się na makijaż w wersji HD, którego zaletą jest to, że jest prawie niewi-doczny. To propozycja dla kobiet, które cenią sobie minimalizm i naturalny wygląd.
Jeśli chcemy uzyskać make up, nadający oczom wyrazistości, to warto zastosować radę Agnieszki Brody i poeksperymentować z białą kredką. – Poprowadź białą kreskę wzdłuż linii wodnej oka, lub zaaplikuj sobie białą, wyraźną kropkę w kącikach oczu. To sprawi, że oko optycznie się powiększy i rozjaśni tak, że rozświetlacz pod oczy nie będzie już potrzebny.

Co z cieniami? W tym sezonie zabaw się kolorami i postaw na turkus, zieleń, biel i błękit. Trikiem prosto z wybiegów jest nałożenie żółtego odcienia na dolną powiekę. Pamiętaj, że tego typu kolor wyeksponuje cienie pod oczami. Klasycznie i niezmiennie modne będzie metaliczne oko w stylu smoky eyes. Nie zapominajmy o zaznaczeniu linii brwi, a także o zaakcentowaniu rzęs – dodaje ekspert.

Oczywiście, nie wyobrażamy sobie makijażu bez zmysłowo podkreślonych ust. Bordo w odcieniu czerwonego wina, soczysta czerwień, a nawet niebieski i jagodowy – to kolory, które dominują w tym sezonie. Dodatkowo zaznacz kredką w innym odcieniu, nawet białym kontury ust. Będą orygi-nalne i ponętne. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na mocne usta w roli głównej, to zrezygnuj z mocno podkreślonych oczu, żeby uniknąć groteskowego efektu -podkreśla ekspert.

Dla kobiet o szalonym usposobieniu, które uwielbiają fantazyjne rozwiązania proponujemy total look, czyli mocny makijaż oczu, łamiący wszelkie granice. Jak podkreśla Agnieszka Broda z Biar Beauty Group – barwne cienie nakładamy nie tylko klasycznie na powiekę, ale wychodzimy nim poza ramy oka, a nawet ponad brwi. To awangardowy nurt w dziedzinie makijażu w efekcie przy-pominający maskę.  
Wiosenno-letni sezon zapowiada się stylowo i niekonwencjonalnie. „No make up”, charyzmatyczne usta, doskonały efekt białej kredki, a także wiosenna paleta kolorowych cieni sprawdzą się rewela-cyjnie. Aż chce się usiąść przed lustrem i zastosować teorię w praktyce.

Makijaż: Agnieszka Broda, Marta Wiola
Stylizacja: Agnieszka Krajewska
Biar Beauty Group www.biarbeauty.comZdjęcia: Justyna Warwas
Modelki: Kasia Danioł i Anna Minor