AWAKE: kolekcja Moniki Świderskiej

Najnowsza kolekcja projektantki Moniki Świderskiej AWAKE to niezwykle świadoma odpowiedz na potrzeby świata, w którym żyjemy. To już nie tylko chwilowy trend, ale konieczność. Codzienne wybory, nawet te pozornie nieistotne, mają wpływ na naszą planetę. Czy jesteś tego świadoma?

Napis ARE YOU AWAKE?, który pojawia się na t-shirtach oversize przypomina, że już czas się obudzić i wybierać tak, żeby nie szkodzić miejscu, w którym wszyscy żyjemy: Ziemi. W kolekcji Moniki odnajdziemy dużo surowego, naturalnego lnu z którego został uszyty stylowy dwurzędowy garnitur z krótkimi spodniami, asymetryczna spódnica i prosta bluzka. Jedyną ozdobą są kontrastowe, brązowe, rogowe guziki. Nie zabrakło też zawsze modnego jeansu w stylu vintage: w kolekcji znajdziemy spódnice mini i midi, bluzkę z bufkami i sukienkę w ozdobną falbanką. Całość jest niezwykle spójna i przemyślana: każdy element można połączyć z innym tworząc stylowe zestawy, idealne na każdy dzień.

Mocnym punktem kolekcji są sukienki z materiału w autorski, niepowtarzalny print stworzony przez projektantkę. Łączy on dwie barwy: błękit i koral, które bezpośrednio nawiązują do kolorów Pantone na ten sezon. Odcień 16-1546 Living Coral jest ciepły i energetyczny, a jednocześnie przypomina o zagrożonych rafach koralowych. Subtelny błękit przywodzi na myśl bezkresne wody oceanu, w którym tętni życie.

Całość kolekcji AWAKE wywodzi się z obserwacji otaczającego nas świata i miłości do natury.