Bakterie do oczyszczalni - jakie pełnią zadania?

Coraz częściej sięgamy po ekologiczne oczyszczalnie przydomowe, które są praktycznie bezobsługowe i pozwalają zadbać o środowisko. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze zakup specjalnych bakterii do oczyszczalni, pełniących liczne funkcje. Szeroki asortyment zapewnia firma Ekodren. Znajdziemy tutaj niezawodne bakterie stosowane w wielu sytuacjach w przydomowej oczyszczalni ścieków. Czym wyróżniają się te preparaty? Dlaczego trzeba je stosować? Co oferuje firma Ekodren?

Bakterie do oczyszczalni przydomowej

Jeśli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków, bakterie są bardzo ważne w całym procesie oczyszczania. W takim przypadku proces przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap to wstępne oczyszczanie w beztlenowych warunkach, a drugi to oczyszczanie tlenowe. To sprawia, że mamy do czynienia z bakteriami tlenowymi i beztlenowymi, które znajdują się w osobnych zbiornikach oczyszczalni przydomowej. 

Zbiornik pierwszy jest nazywany osadnikiem gnilnym. Ma za zadanie mechanicznie oddzielać zanieczyszczenia, którymi następnie zajmują się bakterie beztlenowe. Szara woda następnie trafia do drugiego zbiornika, gdzie substancje organiczne są utlenione do postaci wody. Bez bakterii do oczyszczalni cały proces nie jest możliwy. Bardzo ważne jest to, aby ilość i kondycja bakterii pozwalała na sprawne oczyszczanie nieczystości. 

Skuteczne działanie bakterii

Niekiedy bakterie w oczyszczalni wymagają uzupełnienia. Zazwyczaj dotyczy to obumierania przez środki chemiczne, które dostają się do oczyszczalni wraz z wodą. Poza tym, taki stan rzeczy ma związek z chemią zawartą w ludzkiej żywności. Może być ona zabójcza dla bakterii w oczyszczalni. Pierwszym objawem problemów jest nieprzyjemny zapach w okolicy oczyszczalni. To świadczy o tym, że ścieki fermentują i nie są oczyszczane. Konieczne jest zatem uzupełnienie bakterii poprzez wrzucenie preparatu do sedesu, który rurami dotrze do oczyszczalni przydomowej. 

Ekodren - szeroka oferta

W ofercie firmy Ekodren znajdziemy niezawodne bakterie do oczyszczalniSą one niezbędne do tego, aby zapewnić odpowiedni rozkład ścieków w przydomowej oczyszczalni. Liczebność i proporcja między gatunkami wpływa znacząco na wydajność instalacji. Specjalnymi preparatami są tutaj bioaktywatory, które pozwalają zaaplikować optymalną dawkę bakterii podczas rozruchu oczyszczalni. Wprowadzamy je do komory napowietrzania lub osadnika gnilnego. Tam dalej się rozwijają za pomocą dopływających ścieków. 

Asortyment Ekodren obejmuje głównie bakterie do oczyszczalni przydomowych i biopreparaty, stosowane w szambach, przepompowniach ścieków, kompostownikach, stawach i oczkach wodnych. Zastosowanie tych rozwiązań jest jednoznaczne z pozbyciem się odchodów, tłuszczu, papieru i innych złogów, które nie ulegają biodegradacji naturalnej. Receptura jest dobierana starannie na każdym etapie produkcji. Dzięki temu można skutecznie ochronić florę bakteryjną, która odpowiada za efektywną pracę naszej przydomowej oczyszczalni ścieków. Specjaliści służą pomocą podczas doboru odpowiednich preparatów.