30% więcej aminokwasów w biostymulatorze dla jeszcze bardziej wymagającej skóry!

Z biegiem lat twoja skóra staje się wiotka, przesuszona i pozbawiona blasku. Kiedy martwi cię upływający czas i pogorszenie kondycji skóry, zacznij działać! Teraz nawet najbardziej wymagająca skóra odzyska dawną jędrność i sprężystość! Poznaj Sunekos Performa – biostymulator do zadań specjalnych, który cechuje jeszcze bardziej wzbogacona formuła! Jakich efektów możesz się spodziewać? Wyjaśniamy!
  • 0

MESOSES – PIELĘGNACJA INSPIROWANA MEZOTERAPIĄ

Pielęgnacja domowa, która działa jak mezoterapia? Sesderma połączyła doświadczenie lekarzy medycyny estetycznej z wiedzą z zakresu działania składników aktywnych i nanotechnologii, tworząc Mesoses. Linia dostarcza w głąb skóry aż 15 aminokwasów, 9 silnych przeciwutleniaczy, wyciągi roślinne i witaminy, które działają na różne objawy starzenia się skóry.
  • 0

Kiedy warto rozważyć przeszczep włosów oraz z jakiej metody skorzystać?

Przeszczep włosów, nazywany również transplantacją, to często jedyne rozwiązanie na problemy z utratą włosów. Łysienie staje się coraz powszechniejszym kłopotem, nawet wśród młodych osób, dlatego klinika przeszczepu włosów to miejsce, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc. Czy jednak do przeszczepu może zostać każdy pacjent oraz która z metod transplantacji może przynieść najlepsze efekty?

1. Przeszczep włosów - dla kogo jest zalecany?

2. Metody transplantacji włosów oraz jego koszt

1. Przeszczep włosów - dla kogo jest zalecany?

Przeszczep włosów to zabieg wykonywany w momencie, kiedy żaden ze wcześniejszych sposobów walki z nadmierną utratą włosów nie dał oczekiwanych efektów. Według statystyk, to mężczyźni zdecydowanie częściej cierpią na utratę włosów, co nie oznacza, że problem ten nie dotyka również kobiet, a nawet ludzi bardzo młodych.

Przyczyn utraty włosów może być wiele - uwarunkowania genetyczne, choroby, urazy, oparzenia, nadmierny stres, złe nawyki żywieniowe. Ponadto każdy przypadek jest indywidualny, dlatego na ratunek przychodzi klinika przeszczepu włosów, gdzie warto umówić się konsultacje ze specjalistą, który też zadecyduje czy pacjent kwalifikuje się do przeszczepu. Kliniki specjalizujące się w transplantacji włosów można znaleźć w każdym większym mieście w Polsce.

Najczęściej jednak pacjencji, którym zaleca się wykonanie transplantacji to osoby, które cierpią na łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe, ale również pourazowe czy z bliznami po przebytych zabiegach.

przeszczep włosów

2. Metody transplantacji włosów oraz jego koszt

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów transplantacji włosów jest metoda FUE, która wykazuje bardzo dużą i szybką skuteczność przeszczepu włosów. Przeszczep włosów metodą FUE, znaną również jako autologiczna, to zabieg, w którym pacjent jest jednocześnie dawcą. Transplantacja włosów wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarz pobiera mieszki włosowe przy pomocy specjalnych igieł i przeszczepia je w inne miejsce. Zaletą metody FUE jest jej wysokie bezpieczeństwo, brak szwów i blizn, a przede wszystkim długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet przez całe życie.

Mało inwazyjna i również nowoczesna metoda przeszczepu włosów GHO polega na bezbolesnym pobraniu mieszków włosowych w taki sposób, że nie ulegają one przypadkowemu uszkodzeniu, co jest ogromną zaletą.

Zabieg przeszczepu włosów metodą STRIP to z kolei najtańsza i najstarsza propozycja, która niestety niesie za sobą wady w postaci blizn, założonych szwów oraz obrzęku, przez co okres proces gojenia może być odrobinę dłuższy niż w przypadku nowocześniejszych form zabiegu transplantacji włosów.

Po przeszczepie włosów warto poprosić lekarza o wytyczne dotyczące dbania o przeszczepione włosy w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

Wiele osób może zastanawiać się ile kosztuje przeszczep włosów. Ceny takiego zabiegu mogą różnić się nie tylko ze względu na wybraną metodę, ale również miasto, w którym jest wykonywana. Dla przykładu - przeszczep włosów Wrocław to koszt minimum 5000 zł, podobnie w Trójmieście i nieco więcej w Warszawie. Mimo cen, które być może nie należą do najniższych warto rozważyć transplantację włosów, ponieważ jest to rozwiązanie, które daje pewny i długotrwały efekt.

 

 

  • 0

Muzyczna podróż z Hawajów do Poznania

Zapraszamy wszystkich chcących poszerzyć swoje muzyczne horyzonty do naszego studia. Ukulele to niezwykle dźwięczny i wdzięczny instrument, który rozkochuje w sobie pasjonatów muzyki na całym świecie. Nauka gry na ukulele w Poznaniu nie należy do trudnych i jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku, doświadczenia czy ilości wolnego czasu. Już po kilku zajęciach będą Państwo w stanie zagrać proste utwory, co przyniesie mnóstwo satysfakcji. Przybliżmy teraz kilka niezwykłych faktów o tym urokliwym instrumencie.

  • 0

Liofilizowane truskawki - do czego warto je wykorzystać?

Wśród chętnie wybieranych zdrowych przekąsek pojawiają się owoce pod różnymi postaciami. Oprócz żywności mrożonej, popularnością cieszą się produkty liofilizowane. Wiele osób sięga po nie ze względu na niewielką wagę oraz to, że podczas usuwania wody w owocach pozostały witaminy i cenne składniki odżywcze. Dlaczego warto zaopatrzyć się w liofilizowane truskawki i w jakich sytuacjach można je wykorzystać?

  • 0

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  • 0

Cechy, rodzaje i zastosowanie łuków sportowych.

Łucznictwo to nadal mało popularna jednak bardzo ciekawa i atrakcyjna dyscyplina sportowa. Do jej uprawiania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności czy predyspozycji. Choć zaawansowane i profesjonalne podejście będzie wymagało zgromadzenia odpowiedniego sprzętu, wiedzy i pewnych sprawności. Głównym elementem ekwipunku sportowca jest łuk sportowy. Jaki jest jego wygląd i główne cechy? Jak zbudowany jest tego rodzaju sprzęt? Jakie rodzaje łuków można wyróżnić?

  • 0