Codzienna ochrona skóry twarzy

Wyróżniony Codzienna ochrona skóry twarzy

Nie czujemy tego, nie widzimy. Każdego dnia skóra naszej twarzy jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Czy to zimą, czy w czasie upalnego lata – przez cały rok potrzebuje ochrony. I to silniejszej, niż ci się wydaje, ponieważ szkodliwych czynników jest naprawdę mnóstwo.

Chroń skórę twarzy codziennie

Dlaczego ochrona skóry twarzy jest tak ważna? To bardzo delikatna tkanka, która, jako jedyna, nie jest osłaniania, kiedy wychodzisz na zewnątrz przez cały rok. Dlatego jest ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. I jest nimi po prostu bombardowana z każdej strony.

Zanieczyszczenie powietrza, wolne rodniki, wysokie stężenie dwutlenku węgla, słońce, upał, chłód, mróz, pot. I wreszcie: kosmetyki do makijażu, które stosujesz na co dzień. To czynniki, których tak naprawdę nie jesteś w stanie wyeliminować. A mają naprawdę druzgocący wpływ na kondycję naszej skóry. Jak poznać, że zaczynają działać? Pierwszym objawem jest intensywne przesuszenie. Cera staje się szorstka, nieprzyjemna w dotyku, czasami się łuszczy. Traci także blask i jędrność, a na jej powierzchni częściej pojawiają się niedoskonałości. Jedyne co możesz zrobić, to stworzyć na powierzchni cery niewidzialną tarczę i regularnie usuwać skutki działania czynników zewnętrznych.

Wspieraj naturalną siłę skóry

Jedynym skutecznym sposobem na to, by wspierać skórę, jest stosowanie kosmetyków, które dostarczą jej wszystkie składniki konieczne do normalnego funkcjonowania. Nasza skóra ma naturalną zdolność do regeneracji, jednak pod wpływem działania czynników zewnętrznych, zwłaszcza wolnych rodników i zanieczyszczeń stopniowo ją traci.

Stosując kosmetyki, które, jak booster do twarzy nawilżająco-wzmacniający Mineral 89 Vichy, dostarczają skórze nawodnienia i składników odżywczych, możesz pobudzić skórę do działania. Booster do twarzy Mineral 89 Vichy sprawia, że tkanka szybciej się regeneruje i tym samym jest naturalnie bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Nawilżenie w walce z czynnikami zewnętrznymi

Niebagatelne znaczenie ma także codzienne intensywne nawilżenie. Skóra potrzebuje wody, by funkcjonować i bronić się przed działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego, kiedy masz wrażenie, że brakuje jej siły do działania, koniecznie zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie.

Najlepiej zrobić to za pomocą kosmetyków intensywnie nawilżających – jak booster do twarzy Vichy o żelowej konsystencji. Jego zadaniem nie jest natłuszczanie skóry, ale jej nawodnienie. I świetnie się sprawdza w tej roli – woda termalna z Vichy wnika w tkankę, a kwas hialuronowy zatrzymuje ją w niej na dłużej.