Czym są toppery na tort i jak je stosować?

Topper jest słowem pochodzącym z języka angielskiego. Utworzone zostało od przymiotnika i rzeczownika top oznaczającego górę, wierzchołek. Toppery na tort są to napisy i ozdoby umieszczane na szczytach ciast. Kiedy warto je wykorzystywać? Przy jakich okazjach najlepiej się sprawdzają?

Toppery na tort, czyli dekoracyjne napisy

Toppery na tort popularne zaczęły być w latach 50. ubiegłego wieku. Wówczas rolę tę pełniły na ogół żywe i sztuczne kwiaty. Stosowano również dekoracje z jadalnych mas plastycznych oraz tworzyw sztucznych różnego typu. Były one umieszczane na szczycie deseru lub w niego wbijane. Dzisiaj toppery na tort mają różne oblicza. Można je również personalizować.

Przede wszystkim obecnie napisy i dekoracje są produkowane często ze sklejki lub plexi. Są one uniwersalne i ponadczasowe. Pasują do różnorodnych dekoracji sal i stołów. Kolorowe toppery są idealnym wyborem na imprezy dla dzieci.

Toppery na tort na specjalne okazje

W zasadzie nie brakuje okazji, na które warto zamówić tort. Deser dobrze jest spersonalizować. Toppery na tort oferowane przez Miniowe Formy 3D świetnie sprawdzają się na tortach różnej wielkości i rozmaicie udekorowanych. Zróżnicowana może być także ich kolorystyka. Produkty wykonane ze sklejki czy plexi są zresztą bardzo uniwersalne. Sprawdzają się w wielu przypadkach.

Toppery na tort urodzinowy - jakie wybrać?

W Polsce istnieje tradycja świętowania urodzin przyjaciół czy członków rodziny. Rzeczywiście jest to świetna okazja do spotkania się w gronie najbliższych osób. Oczywiście nie ma urodzin bez tortu. Tutaj najlepiej postawić na ulubiony smak solenizanta. Wielkość ciasta trzeba dopasować do liczby gości. Torty urodzinowe bywają proste lub bogato zdobione. Można pokusić się o dekorację nawiązującą do tematu przewodniego imprezy, o ile taki istnieje. Tort urodzinowy warto spersonalizować za pomocą odpowiedniego toppera. Napis poinformuje gości na przykład o tym, ile lat ma solenizant. Jednak topper na tort równie dobrze może zawierać jego imię lub mieć charakter dekoracyjny. Sprawdzają się zawsze motywy kieliszków, kokardek czy balonów. Coraz większą popularnością cieszą się urodzinowe napisy w humorystycznym stylu.

Toppery na tort weselny mają duże znaczenie

Wesele to okazja do hucznego świętowania w gronie rodziny i znajomych. Dlatego tort weselny to coś więcej niż zwykły deser. Historia jego podawania sięga prawdopodobnie czasów starożytnych. Wówczas podarowanie pannie młodej słodkości było symbolem płodności. Dzisiaj pokrojony zgodnie tort weselny jest obietnicą udanego życia dla nowożeńców. Najczęściej to Państwo Młodzi kroją razem pierwszy kawałek ciasta i częstują się nim nawzajem. Potem tort podawany jest gościom. Warto więc zadbać o jego efektowną dekorację. Toppery sprawdzają się w tym przypadku doskonale.

Toppery na tort na komunię świętą lub chrzciny

Pierwszą ważną uroczystością po narodzinach dziecka są chrzciny. Dekoracje w tym przypadku są eleganckie, utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce. Stawia się przede wszystkim na biel lub odcienie kremowe. Mile widziane są akcenty złote i srebrne, ewentualne błękitne i różowe. Nie ma chrzcin bez tortu. Jest to kulminacyjny moment przyjęcia. Deser na ogół jest biały - stworzony na bazie jasnego biszkoptu. Toppery na tort powinny być również spersonalizowane. Modnymi motywami są aniołki.

Podobnie jest przy pierwszej komunii świętej. To okazja do celebrowania dla dziecka i jego rodziny. Trudno jest sobie wyobrazić ten dzień bez tortu, który powinien być ładnie ozdobiony. Toppery są tutaj idealnym rozwiązaniem.